Koronawirus w Wielkopolsce. W regionie powstanie szpital polowy? To w zasadzie pewne!

2020-10-19 14:23 bm
Koronawirus w Wielkopolsce. Czy w regionie powstanie szpital polowy?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus w Wielkopolsce. Czy w regionie powstanie szpital polowy?

Koronawirus jest coraz groźniejszy, a w szpitalach powoli zaczyna brakować miejsc. W związku z tym w Polsce ma powstać kilka szpitali polowych. Czy taki powstanie w Wielkopolsce? Zapytaliśmy o to biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Głos w sprawie zabrał także minister zdrowia.

Pierwszy szpital polowy w Polsce powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wiele osób zastanawia się czy takie miejsce powstanie także w województwie wielkopolskim. Tym bardziej, że w ostatnich dniach przybywa wielu chorych w regionie, a Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu, który przeznaczony jest dla chorych na COVID-19, jest przepełniony.

RMF FM podaje nieoficjalnie, że w Poznaniu zostanie stworzony szpital polowy. Nie jest znane jego miejsce, ale wiosną mówiło się, że będzie to jedna z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. O powstanie szpitala polowego w Wielkopolsce zapytaliśmy przedstawicieli biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Obecnie nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca postawienia szpitala tymczasowego w Poznaniu. Takie rozwiązanie jest oczywiście analizowane. W przypadku Poznania – jeśli taka decyzja zapadnie – zostanie szczegółowo przedstawiona - przekazał Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Powstanie szpitala polowego w Poznaniu wydaje się jednak pewne. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia potwierdził, że lecznice  tymczasowe powstaną w każdym mieście wojewódzkim, a więc w stolicy Wielkopolski także. Do sprawy będziemy wracać.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134