Koronawirus. Blisko TYSIĄC osób chce pracować w szpitalu tymczasowym na MTP!

2020-11-17 13:39 bm
Koronawirus. Blisko TYSIĄC osób chce pracować w szpitalu tymczasowym na MTP!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Koronawirus nie daje za wygraną. W całej Polsce tworzone są szpitale tymczasowe. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie już niedługo taka placówka zostanie otwarta na MTP. Blisko tysiąc osób zgłosiło się do pracy w tym miejscu.

Od kilkunastu dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają prace nad uruchomieniem szpitala tymczasowego. Ma on być gotowy do końca listopada. Wiele na to wskazuje, że tak się stanie, a placówka nie będzie miała problemów z kadrą medyczną.

- Codziennie nowe osoby składają akces do pracy w tym szpitalu. Mamy takich zgłoszeń blisko tysiąc, dokładnie 976. Są tam w tej grupie oczywiście pracownicy różnych zawodów medycznych, nie tylko lekarze, ale też pielęgniarki, ratownicy medyczni, wszystkie te osoby, które są oczywiście potrzebne. Do tej grupy dołączyła też spora rzesza studentów, 172 osoby - przekazał Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Szpital na zajmować pięć hal MTP i ma mieć 597 łóżek dla osób, które zachorowały na COVID-19. Na ten moment jest gotowy w około 70 procentach.

Dwa szpitale na MTP

Na MTP powstanie jeszcze jeden szpital covidowy. Zbuduje go spółka Skarbu Państwa - PKO BP. Znajdować się on będzie w hali numer 5 i będzie miał 300 łóżek.

Budowa szpitala tymczasowego we Wrocławiu