Zabiła swoje dzieci. Morderczyni z Ciecierzyna nie jest chora psychicznie

2020-01-27 20:41 MG
Horror w Ciecierzynie. Rusza proces
Autor: Tomasz Golla Horror w Ciecierzynie. Matka, która zabiła swoje dzieci nie była chora psychicznie

Matka z Ciecierzyna na Opolszczyźnie, oskarżona o zabójstwo 4 noworodków, była poczytalna - stwierdzili biegli psycholodzy. Taką samą opinię wydali też o ojcu dzieci. ​Według nich kobieta mogła podejmować decyzję pod wpływem swojego partnera.

Zdaniem biegłych psychiatrów oskarżona o zabójstwo czworga swoich dzieci Aleksandra J. i oskarżony o pomocnictwo, jej partner Dawid W., nie są chorzy psychicznie i w chwili popełnienia zbrodni mieli zdolność oceny swoich działań.

Para miała razem pięcioro dzieci. Jak ustalono w trakcie śledztwa, w latach 2013-2018 kobieta zaraz po narodzeniu zabiła czworo z nich. Teraz biegli ocenili kondycje zarówno umysłową, jak i psychiczną pary.

Jest werdykt - osobowość bierna

cechy osobowości biernej to zachęcanie, przyzwalanie na przejęcie odpowiedzialności za swoje decyzje. Podporządkowanie własnych potrzeb pod osoby, od których się jest zależnym. Tę cechę należy wziąć pod uwagę przy dyskusji o motywacji

Atmosfera we wsi przyjazna, a wiedza wystarczająca

- Atmosferę we wsi można by było określić jako przyjazną. (Aleksandra J. - red.) miała też wystarczającą wiedzę z zakresu życia płciowego i antykoncepcji, żeby podejmować decyzję wcześniej. Przed takimi, a nie innymi zachowaniami - opiniowano.

Aleksandra J przyznała się do zabicia 4 noworodków. Grozi jej dożywocie, taka sama kara grozi też jej partnerowi – Dawidowi W.