Na podwójnej ciągłej wyprzedził radiowóz! Na ten mandat przyda się kredyt

2022-01-19 12:06
Ropczyce. Półtora tysiąca zł mandatu za ponad 100 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
Autor: gov.pl

"Nie znasz dnia, ani godziny" - zdają się mówić policjanci z głubczyckiej drogówki. Ten 20-latek na pewno nie znał, bo na podwójnej ciągłej wyprzedził nieoznakowany radiowóz policyjny. Na ten mandat przyda mu się kredyt, albo przynajmniej pożyczka.

"Czy 2.500 zł. mandatu ostudzi jego zapędy? Oby"

Czy 2 500 zł. mandatu ostudzi jego zapędy? Oby - pytają retorycznie policjanci z głubczyckiej (woj. opolskie) drogówki, przytaczając historię 20-latka, który w ciągu drogi DK38 wyprzedził nieoznakowany radiowóz przekraczając podwójną linię ciągłą. Do incydentu doszło w sobotni wieczór w okolicy Głubczyc. Mundurowi patrolowali wtedy krajówkę, kiedy z prędkością 150 km/h minęło ich audi. Dodajmy, że w tamtym miejscu obowiązywała "pięćdziesiątka".

Nie przegap podsumowania: Więcej narkotyków i zabitych, ale mniej włamań. Gorzki raport policji z opolskiego! Tak minął 2021 rok

Po zatrzymaniu audi okazało się, że za kierownicą siedzi 20-letni Czech. Nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, więc mandat jeszcze poszybował w górę - do zawrotnych 2.500 zł. Nasz południowy sąsiad stracił już prawo jazdy. 

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?

Opolskie: Na nas wysokie mandaty wrażenia nie robią

Opolska policja ze zdziwieniem stwierdza, że nowy taryfikator mandatów nie robi większego wrażenia na opolanach. I przytaczają kilka historii. - We wtorek strzelecka grupa "SPEED" zatrzymała do kontroli kierowcę bmw, który jechał poza obszarem zabudowanym, pomiędzy Suchą a Strzelcami Opolskimi z prędkością 169km/h. 34-latek został ukarany za swoją jazdę mandatem karnym w kwocie 2,5 tys. zł. Prędkość na tej same trasie przekroczył również 49-letni kierowca volkswagena, który podróżował z prędkością 126 km/h, za co otrzymał mandat w kwocie 800 zł. Policjanci przypominają, że kilka dni temu, dokładnie na tym odcinku drogi krajowej 94, doszło do śmiertelnego wypadku - czytamy w raporcie.

Podobnie w Zawadzkiem: 27-latek kilka dni temu wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Do zapłaty: 1.500 zł.