Opole. Pijani chcieli odebrać kolegę ze szpitala

2021-10-18 17:03
Opole. Pijani chcieli odebrać kolegę ze szpitala
Autor: Pixabay Opole. Pijani chcieli odebrać kolegę ze szpitala

Policjanci z Namysłowa zatrzymali czterech pijanych mieszkańców woj. dolnośląskiego, którzy samochodem pojechali do Opola, żeby odebrać swojego kolegę ze szpitala, poinformowało w poniedziałek biuro prasowe KW Policji w Opolu.

Do tego zdarzenia doszło w środę. Policjanci z Namysłowa otrzymali informację o osobach, które w nocy, podczas deszczu, wchodzą na jezdnię stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Na miejsce wysłano patrol policji drogowej i prewencji. Na miejscu zastano czterech mężczyzn, którzy kręcili się w ciemnościach koło unieruchomionego samochodu. Jak się okazało, wszyscy byli pijani. Jak wyjaśniali policjantom, chcieli odebrać z oddalonego od ich miejsca zamieszkania o prawie sto kilometrów Opola kolegę, który wychodził ze szpitala. Ich podróż przerwało najechanie na wysoki krawężnik, w wyniku czego uszkodzone zostały dwa prawe koła pojazdu.

Początkowo żaden z mężczyzn nie chciał przyznać się do prowadzenia pojazdu. Po ich zatrzymaniu ustalono, że za kierownicą siedział 39-latek, u którego stwierdzono blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzanemu, którzy przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kilka tysięcy złotych grzywny. Czytaj też: Śmierć pod dyskoteką w Lubaniu! Tomasz osierocił dwoje dzieci

Sonda
Od ilu lat Twoim zdaniem w Polsce powinno być dozwolone spożywanie alkoholu?
Poradnik Zdrowie: błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów