Pożar autokaru z wycieczką szkolną na autostradzie. Jedna osoba poszkodowana

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Czeskiej Wsi/Facebook Do podobnego pożaru autokaru na A4 doszło również 24 maja

Dramat na A4

Pożar autokaru z wycieczką szkolną na autostradzie. Jedna osoba poszkodowana

2023-05-29 11:47

Groźny pożar na opolskim odcinku autostrady A4. W pobliży góry św. Anny zapalił się autokar wiozący wycieczkę szkolną ósmoklasistów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z uczniów został poszkodowany.

Pożar autokaru na A4. Jedna osoba poszkodowana

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 maja, rano. Na 266. km autostrady A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle, na wysokości góry św. Anny, zauważono dym w autokarze. Pojazdem jechało ponad czterdzieści osób, wśród nich było 36 uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Pojazd natychmiast się zatrzymał. Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce, autobus stał już w ogniu. Uczniowie i ich opiekunowie byli w tym czasie w bezpiecznym miejscu. Jedynie kierowca, który skarżył się na problemy z oddychaniem, został przekazany medykom z zespołu ratownictwa medycznego.

W miejscu zdarzenia autostrada w kierunku Katowic jest zablokowana. Utrudnienia są również na trasie w kierunku Wrocławia.

To już drugi w ciągu ostatnich dni na opolskim odcinku A4 przypadek pożaru autokaru, którym podróżowała młodzież szkolna. Wcześniej do groźnego zdarzenia, na 204. km autostrady, doszło 24 maja.  

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę