Strzeleczki: Spalił sąsiadom stodołę! Straty dobiegają pół miliona złotych

2021-10-21 9:17
podpalacz podpalenie - pixabay
Autor: Prettysleepy - Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 41-letniego podpalacza, który spowodował szkody sięgające blisko pół miliona złotych. Mężczyzna spalił stodołę mieszkańców gminy Strzeleczki i odpowiedział już za to przed sądem.

Doszczętnie spalił stodołę, powodując szkody na grubo ponad 400 tysięcy złotych. Sąd skazał 41-latka na trzy lata więzienia w zawieszeniu, więc wolności nie straci, ale sporo jej czasu spędzi na naprawie wyrządzonych szkód.

Zobacz też: Groził Andrzejowi Dudzie, później brutalnie zgwałcił mężczyznę?! Zwyrodniały Przemysław N. to postrach Nysy [TYLKO U NAS]

Całe postępowanie opisują kryminalni z Krapkowic; kiedy stodoła w gminie Strzeleczki stanęła w ogniu, mundurowi wzięli się do pracy. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych uznał, że nie ma mowy o samozapłonie, ani czynniku zewnętrznym (jak choćby piorun). 

W toku czynności operacyjnych kryminalni z Krapkowic zatrzymali podejrzanego o to podpalenie 41-latka. Z przedstawionej przez biuro prasowe wersji wydarzeń wynika, że mężczyzna zakradł się do sąsiadów w nocy i podpalił nieruchomość. Wewnątrz było m.in. kilkadziesiąt ton słomy, pszenicy i paszy, a poza tym - cały sprzęt rolniczy. Dlatego też kwota strat ma widełki - minimum 400 tysięcy złotych. 

Jasnowidz Jackowski ostrzega! Przerażająca przepowiednia o nalocie. To stanie się w nocy