Zmiany w L4 to bat na symulantów? Będzie trudniej o zwolnienie lekarskie

i

Autor: Photos.com/Pixabay.com/Zdjęcie poglądowe

W pracy L4, w internecie zdjęcie z Bałkanów! Opolanie kłamią na potęgę

2020-02-06 14:54

Oszukujemy na potęgę! Co czwarty Opolanin na chorobowym urządza sobie wakacje, remontuje dom albo dorabia. Opolski ZUS zapukał w ubiegłym roku do prawie 3 tys. osób. Wielu nie zastał. Jakie były tłumaczenia? Absurdalne! Jesteśmy na podium, bardziej kłamią tylko...w Bydgoszczy.

W pracy L4 w internecie zdjęcie z Bałkanów

- Jeden Pan postanowił wykorzystać zwolnienie lekarskie na urlop w jednym z krajów Bałkańskich. Tę sytuację dokumentował, m.in. publikując zdjęcia (w mediach społecznościowych - red.), jego pracodawca niestety zobaczył go w dobrym humorze i kondycji, więc postanowił zawiadomić o tym ZUS. Mężczyzna zaczął tłumaczyć, że to lekarz zalecił mu kurację w zagranicznym ośrodku rehabilitacyjnym - mówi Sebastian Szczurek z opolskiego oddziału ZUS.

Czytaj też: Opolszczyzna: Coraz więcej chorych. Kulminacja wciąż przed nami! Jak się zabezpieczać?

Były wakacje, będą konsekwencje

Nadgorliwi pacjenci, którzy nadwyrężyli funkcję zwolnienia lekarskiego muszą teraz oddać pieniądze. Na Opolszczyźnie ponad 1 mln 300 tys. zł! A w całym kraju? Ta kwota rośnie nawet do blisko 30 mln zł.

To drugi wynik w kraju! Kto oszukuje jeszcze bardziej, niż opolanie?

- To jest drugi wynik w kraju na 43 oddziały ZUS. Tylko oddział w Bydgoszczy może się pochwalić wynikiem wyższym o 27 tys. ZUS w całym kraju stwierdził nieprawidłowości w przypadku 19 tys. 700 zwolnień lekarskich - mówi Sebastian Szczurek.

Czytaj też: ZUS w Szczecinie prowadzi wielką akcję. Jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim, to spodziewaj się kontroli