Żołnierze z Opola na granicy z Białorusią. Będzie zmiana [ZDJĘCIA]

2021-11-23 14:51
Żołnierze z Opola na białoruskiej granicy. Co robi 10. Brygada Logistyczna?
Autor: 10 Brygada Logistyczna Żołnierze z Opola na białoruskiej granicy. Co robi 10. Brygada Logistyczna?

Na wschodniej granicy z Białorusią od 13 listopada stacjonują żołnierze z 10. Brygady Logistycznej w Opolu. Pracują tam głównie przy polowym punkcie magazynowym dystrybuując żywność i dostarczają kontenery mieszkaniowe. Razem z 1. Pomorską Brygadą Logistyczną dbają o to, by na posterunkach niczego nie zabrakło. Niedługo na wschodnią granicę wyruszy kolejna zmiana.

Opolscy żołnierzy są na wschodniej granicy już blisko 2 tygodnie. Wyruszyli tam 13 listopada z misją dostarczenia sprzętu niezbędnego do założenia punktu magazynowego, skąd dystrybuują żywność. Na granicę dowieźli też kilkanaście dużych transportów kontenerów mieszkalnych, i wraz z 1. Pomorską Brygadą Logistyczną dbają o zaopatrzenie żołnierzy, którzy czynnie bronią polskiej granicy.

Zobacz więcej: Żołnierze z Opola na granicy z Białorusią! Ich misja nie wróży nic dobrego!

Jak przekonuje oficer prasowy, kpt. Piotr Płuciennik, sam magazyn zabezpiecza na miejscu pracę 3 kuchni polowych, każdego dnia wydając około 3 ton żywności i wody. Powstały też pralnie kontenerowe. Około 20 opolskich żołnierzy, którzy od 13 listopada pozostają na miejscu niedługo wrócą do domów. Zmienią ich koledzy, a takie rotacje będą się powtarzać. Jak długo? Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trudno o termin końca misji.

Zobacz też: W Sokółce zbierają słodycze dla funkcjonariuszy pilnujących granicy. "Takie przytulenie do serca"

Sonda
Czy martwisz się o sytuację na granicy polsko-białoruskiej?
Wzruszające powitanie policjanta