Koszmar w Płońsku. Niepełnosprawny 32-latek mieszka w kurniku. Bez prądu i wody!

i

Autor: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER, KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS

Wstrząsająca historia

Dawid mieszka w kurniku. Wstrząsający list jego mamy! Rodzinny dramat w powiecie płońskim

2022-11-07 21:41

Dawid pół roku temu w wyniku pożaru stracił swój rodzinny dom. Od tamtej pory mieszka w kurniku, a jego ojciec w domu sąsiada. Niestety ojciec 32-latka nie zamierza wyremontować budynku ani też nie chce wpuścić syna do środka. Ten rodzinny dramat był tematem poniedziałkowej "Uwagi TVN".

Mama Dawida rok temu zmarła na udar. 32-latek razem z młodszym bratem mieszkał ze swoim tatą. Pożar pozbawił ich dachu nad głową. - Spalili mi dom. Dom, na który pracowałem. To nie był przypadek. Młodszy syn wrzucił do pieca trzy litry benzyny – stwierdza pan Tadeusz, ojciec Dawida. - Co dalej będzie? Oni wyszykują dom i nie wpuszczą mnie do środka? - dodaje starszy mężczyzna.

Rodzinny horror

W tej rodzinie od dawna działo się źle. Bohaterowie reportażu twierdzą, że pan Tadeusz znęcał się nad swoją rodziną. Siostry nieżyjącej już matki Dawida znalazły jej list, w którym kobieta oskarża męża o potworne rzeczy. Pisała m.in.: "Byłam w tym toksycznym związku 20 lat. Wszystko zaczęło się psuć po roku. Zaczął mnie bić tym, co miał w ręku: paskiem od spodni, kijem od szczotki. Pięścią. Ciągał mnie za włosy. Bił mnie nawet wtedy, kiedy byłam w ciąży, także, gdy karmiłam dziecko. Bałam się, że dziecku coś się stanie. Dostawałam wtedy wszędzie. W głowę, po plecach i po nogach". Reporter "Uwagi" rozmawiał z panem Tadeuszem, który wszystkiemu zaprzecza. Mężczyznę oskarża też jego własna matka: "Któregoś razu synowa przyszła o godz. 1 w nocy, zakrwawiona. Przychodziły też dzieci i mówiły, że nie mają co jeść. A innym razem jak żonie wybił zęby, szczękę, to ścierałam krew ze ścian".

Reportaż "Uwagi" zakończył się pozytywną informacją. Okazało się, że 32-latek znalazł pracę, a jego szef ma zapewnić mu lokum do momentu, aż wyjaśni się sprawa z remontem domu.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Tajemnicze zabójstwo na Podlasiu: mąż udusił żonę, bo zobaczył w niej diabła? Grób Edyty B. (+42 l.) na cmentarzu w Czarnej Wsi Kościelnej.