Dwa ostrzeżenia IMGW dla Poznania! Będzie poranny armagedon? Lepiej zostać w domu!

2022-01-19 15:33
Dwa ostrzeżenia IMGW dla Poznania! Będzie poranny armagedon?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Dwa ostrzeżenia IMGW dla Poznania! Będzie poranny armagedon?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż dwa ostrzeżenia dla Poznania. Bardzo niebezpiecznie może być w godzinach porannych. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Tegoroczna zima nie rozpieszcza mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Niemalże codziennie IMGW wydaje ostrzeżenia. Tym razem pojawiły się aż dwa alerty. Jeden z nich ostrzega przed oblodzeniem, a drugi przed silnym wiatrem. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C - czytamy w komunikacie IMGW. Alert dotyczący oblodzenia obowiązywać będzie w czwartek (20 stycznia) między godz. 4:00, a 10:00.

Czytaj też: Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory

Nieco dłużej mieszkańcy Poznania i Wielkopolski będą zmagać się z silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 3:00 do godz. 16:00. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza - czytamy w komunikacie.

W związku z silnym wiatrem mieszkańcy Poznania otrzymali także niepokojące wiadomości SMS.  - Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz - można przeczytać w alercie RCB.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE