Skatowali biznesmenów kijami bejsbolowymi

i

Autor: Maras

To mrozi krew w żyłach

Brutalny mord zaplanowali z najdrobniejszych szczegółach! Motyw szokuje do dziś

2023-09-27 14:14

To zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Do firmy w Pleszewie wtargnęła grupa mężczyzn z nożem i bejsbolami, i skatowała dwie osoby. Była to skrupulatnie zaplanowana i brutalna zbrodnia!

Do dramatu doszło 13 lutego 2022 roku w centrum Pleszewa w Wielkopolsce. W firmie, zajmującej się budową basenów, spotkali się jej właściciel 51-letni Paweł S. ze współpracownikami: 35-letnim Emilem M. i 41-letnim Michałem G. W pewnym momencie do pomieszczenia weszła grupa młodych ludzi.

Zobacz: Podwójne zabójstwo w Pleszewie. Szokujące informacje! Wśród 6 zatrzymanych jest ojciec i jego 18-letni syn [NOWE FAKTY]

Nie mieli pokojowych zamiarów, w ręce trzymali między innymi nóż, kije bejsbolowe i metalowe pałki, które bardzo szybko poszły w ruch. Zaatakowany został 51-latek i 35-latek. Mężczyźni zmarli. Policji szybko udało się zatrzymać pięciu podejrzanych mężczyzn. W między czasie okazało się, że trzeci ze współpracowników - 41-latek, który również trafił do szpitala w Pleszewie i próbował przekonać wszystkich, że sam jest trzecią ofiarą napaści - z poszkodowanego stał się jednym z głównych podejrzanych, bo to on był mózgiem tego przestępstwa.

Zdaniem prokuratury motywem podwójnego zabójstwa była bowiem… zemsta. Michał G. chciał przejąć udziały w spółce. Paweł S. i Emil M. nie chcieli mu ich przekazać, więc Michał G. wpadł na okrutny plan i zaangażował do tego grupę znajomych.

- Kilka dni przed zbrodnią spotkali się i podzielili role. Przygotowali też "sprzęt", którym mieli zabić swoje ofiary. Były to m.in. kije bejsbolowe, metalowe rury czy bagnet, kupiony kilka dni wcześniej przez jednego z dzisiaj już oskarżonych w tej sprawie. Wcześniej też przygotowali miejsce w pobliskim lesie, tam uszykowali worki i łopaty - bo chcieli tam wywieź swoje ofiary i zakopać. Zabójstwo było szczegółowo zaplanowane. I bezwzględne. Dlatego w akcie oskarżenia mowa jest o zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem, z powodów zasługujących na szczególne potępienie - mówi Super Expressowi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W sprawie podwójnego zabójstwa w Pleszewie zarzuty usłyszało w sumie siedem osób, ale szóstka została oskarżona za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 43 lat z Pleszewa i okolic. Jedna osoba usłyszała z kolei zarzut o niezawiadomieniu organów ścigania o planowanym zabójstwie.

Do Sądu Okręgowego w Kaliszu trafił właśnie akt oskarżenia, już wkrótce ta bulwersująca sprawa trafi na wokandę.

Morderstwo w Kaniach pod Pruszkowem. Zamordowano niepełnosprawnego Tadeusza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany