Zamknęli dziecko w pralce i nagrali wideo. Straszny płacz nie psuł im bestialskiej zabawy

2019-10-23 9:28 MK
Zamknęli dziecko w pralce i nagrali wideo. Straszny płacz nie psuł im bestialskiej zabawy
Autor: Redakcja Wyrok w sprawie ma zapaść 5 listopada

W Sądzie Okręgowym w Radomiu zakończył się proces w głośnej sprawie mężczyzn, którzy zamknęli dziecko w pralce i nagrali film. We wtorek zostali przesłuchani ostatni świadkowie, zaś wyrok w sprawie ma zapaść 5 listopada. Prokurator domaga się kary w wysokości od roku i 9 miesięcy do 2 lat i 6 miesięcy dla obu oskarżonych.

Tomasz K. i Adam B. usłyszeli zarzuty w znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą małoletnią. We wtorek dla pierwszego z oskarżonych prokurator zażądał  dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, zaś dla Adama B. roku i dziewięciu miesięcy więzienia. Obrońca Tomasza K. wnosił o jego uniewinnienie, a on sam prosił o łagodny wymiar kary. Drugi oskarżony również poprosił o łagodny wymiar kary.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy to w mediach społecznościowych zaczął krążyć film, na którym widać płaczące w zamkniętej pralce dziecko oraz słychać, jak mężczyzna zanosi się ze śmiechu. Oskarżeni fotografowali chłopca z włożonym papierosem do ust. Od razu sprawą zajęła się radomska policja oraz została powiadomiona prokuratura.

W listopadzie ubiegłego roku sąd postanowił ograniczyć matce dziecka władzę rodzicielską nad chłopcem. Rodzina ma nadzór kuratora aż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.