QUIZ: Sprawdź swoją wiedzę o WOŚP!

2020-01-10 6:00 INO
Sprawdź swoją wiedzę o WOŚP!
Autor: East News WOŚP 2020 w Trójmieście. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Gdańsku, Gdyni i Sopocie! [LISTA ATRAKCJI]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej. Finał 28. zbiórki odbędzie się już 13 stycznia. Nie czekaj ani chwili i już teraz sprawdź swoją wiedzę na temat WOŚP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to instytucja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest "działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".

Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie "wielkiej orkiestry", czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału.

Źródło: Wikipedia.pl

Najnowsze