policja radiowóz

i

Autor: pixabay

To była surowa kara

Dostał 5 tysięcy złotych mandatu i 40 punktów! Zobacz, co zrobił

2023-09-04 17:30

Wysokie mandaty za wykroczenia drogowe sprawiają, że za chwile zapomnienia za kierownicą trzeba niekiedy bardzo słono zapłacić. Ten młody kierowca z Podkarpacia dostał aż 5 tysięcy złotych mandatu, a do tego 40 punktów karnych! Co takiego zrobił? Zobacz, co piszą o tym podkarpaccy policjanci. To jedna z 13 osób, które podczas minionego weekendu straciły w regionie prawko za prędkość.

22-latek w bmw pędził 170 km/h w miejscu, gdzie powinien jechać 50 km/h. To nie jedyne jego przewinienie. Ogromny mandat

Tysiące złotych mandatów za wykroczenia drogowe - podwyższenie kar nie wystraszyło wszystkich piratów drogowych. Na Podkarpaciu złapano kierowcę, który dostał aż 5 tysięcy złotych mandatu, a do tego 40 punktów karnych! Co takiego zrobił 22-letni kierujący bmw, którego zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle na ulicy Bieszczadzkiej? Jechał z prędkością, która nawet na autostradzie byłaby zdecydowanie za duża. Teraz słono za to zapłaci. "Mundurowi zatrzymali kierującego bmw, który pędził z prędkością 170 km/h, w miejscu, gdzie limit wynosi 50 km/h. Dodatkowo, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu" - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

22-latek szybko stracił prawo jazdy. Będzie zdawać egzamin jeszcze raz

"22-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 5 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło 40 punktów karnych" - dodają policjanci z jasielskiej drogówki. Chociaż mężczyzna nie stracił od razu prawa jazdy - a stałoby się tak natychmiast, gdyby jechał przez teren zabudowany - ale i tak je straci z powodu dużej ilości otrzymanych punktów karnych. "Mimo, że przekroczenie prędkości miało miejsce poza obszarem zabudowanym i funkcjonariusze nie zatrzymali mu prawa jazdy, to mężczyzna i tak musi liczyć się z jego utratą, w związku z przekroczeniem limitu punktów karnych. Czeka go także ponowny egzamin" - piszą policjanci.

Sonda
Czy mandaty za przekroczenie prędkości powinny być jeszcze wyższe?

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa