Tragedia na Podkarpaciu

Grzegorz wjechał motocyklem w łańcuch. Odcięło mu głowę! Tragiczna śmierć 21-latka w Stępinie

Do strasznego wypadku doszło w miejscowości Stępina (powiat strzyżowski, Podkarpackie). Grzegorz, 21-letni motocyklista, wjechał w łańcuch zabezpieczający wjazd na teren żwirowni w Stępinie. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do dramatu doszło w sobotę (3.09.2022) w Stępinie na Podkarpaciu, około godz. 17.30. Grzegorz, 21-letni mieszkaniec Wielopola Skrzyńskiego, przyjechał motocyklem typu KTM do Stępiny. Tam miał miło spędzić popołudnie, wożąc się na motocyklu, jednak stało się najgorsze. Młody chłopak nie zważając na znaki zakazujące wjazdu, chciał wtargnąć na teren kamieniołomu. Przeszkodził mu w tym łańcuch zabezpieczający.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem KTM, 21-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, najprawdopodobniej podczas skrętu z drogi powiatowej, wjechał w łańcuch zabezpieczający wjazd na teren żwirowni w Stępinie. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć - podaje w oficjalnym komunikacie strzyżowska policja.

Miejsce, w którym doszło do dramatu jest trudno dostępne, znają je tylko lokalni mieszkańcy. Na wjeździe rozwieszone są znaki zakazujące wjazdu. Według naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, ze gdy doszło do wypadku, na wjeździe zawieszony był metalowy łańcuch, odgradzający teren. Odciął on głowę 21-latka.

Zobacz też: Rzeszów: Mieszkańcy przy grobie Tadeusza Ferenca. Żegnają swojego gospodarza [WIDEO, GALERIA]

Tragiczna śmierć 21-latka w Stępinie

Gdy pytamy okolicznych mieszkańców o wypadek, ci niewiele mówią o samym zdarzeniu. Jednak każda napotkana osoba, załamuje głos na myśl o tragedii, jaka spotkała 21-latka. Ze łzami w oczach wskazują, że chłopak był taki młody, a to nie wiek, w którym powinno się umierać.

- To taka straszna tragedia. On był taki młody, miał całe życie przed sobą - mówią. - Miał trzy siostry, z czego jedną niepełnosprawną, dlatego pomoc takiego młodego chłopaka była w rodzinie nieoceniona - zaznaczają w rozmowie z "Super Expressem".

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Strzyżowie przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Stępina. 21-letni motocyklista zginął w wypadku
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?

Nadchodzi nowe prawo! Obowiązkowe czarne skrzynki w samochodach poprawią bezpieczeństwo?

Włącz podcast i poznaj szczegóły!

Listen to "Nowe prawo w Europie. Czarne skrzynki w samochodach!" on Spreaker.