Janina Szombara

i

Autor: Materiały prasowe / www.sanok.pl Janina Szombara

Nie żyje Janina Szombara. Była Honorową Obywatelką Sanoka

2022-07-04 13:17

Nie żyje Janina Szombara. Smutne wieści przekazał w mediach społecznościowych burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski. Honorowa Obywatelka Sanoka zmarła w wieku 103 lat, w czerwcu obchodziła urodziny. Była pianistką i pedagogiem.

Janina Szombara zmarła w niedzielę, 3 lipca 2022. Smutną informację o śmierci kobiety przekazał burmistrz Sanoka.

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci Pani Janiny Szombary, Honorowej Obywatelki Sanoka, która w czerwcu ukończyła 103 lata życia. Panią Janinę poznałem w dniu jej setnych urodzin, pamiętam, jak ze łzami w oczach wspominała okres wojny, jak ze wzruszeniem mówiła o powrocie do Sanoka, założeniu rodziny i związaniu się z miastem na dobre i na złe. W lipcu trzy lata temu Pani Janina w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku odbierała uroczyście tytuł Honorowej Obywatelki Sanoka. Pogodna, uśmiechnięta, po uroczystości udzielała wywiadów dziennikarzom i witała się radośnie ze swoimi byłymi uczniami. Dziś Pani Janiny nie ma już wśród nas, pozostanie natomiast na zawsze w naszej pamięci. Rodzinie i bliskim Zmarłej składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał Tomasz Matuszewski.

Zobacz też: Tragiczny wypadek w Zarębkach. Zginął 35-letni motocyklista

Janina Szombara była Honorowa Obywatelką Sanoka, zmarła w wieku 103 lat. Po maturze pracowała w Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Okupację niemiecką spędziła w Warszawie oraz Sanoku, gdzie wróciła w 1941 roku. Była aktywnie zaangażowana w rozwój kultury w Sanoku, jako pedagog kształciła młodych muzyków w tym mieście. Współpracowała z zespołami działającymi przy Młodzieżowym Domu Kultury. Kontynuowała idee nauczania wypracowane przez Wandę Kossakową.

Zobacz również: Zamordował sąsiadkę i wyciął na jej czole krzyż. Zadał kilkadziesiąt ciosów nożem! "Modliłem się za nią w więzieniu". Brutalny mord w Nowej Sarzynie

Express Biedrzyckiej 04.07 (Ryszard Schnepf, gen. Waldemar Skrzypczak)
Sonda
Czy boisz się śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE