Tonął rowerek wodny na Solinie, policjanci uratowali mężczyznę z dzieckiem [ZDJĘCIA]

2020-07-13 12:53 AP, KWP
Tonął rowerek wodny na Solinie, policjanci uratowali mężczyznę z dzieckiem [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Rzeszów

Złamanie pogody i wysokie fale na Jeziorze Solińskim sprawiły, że potrzebna była pomoc wczasowiczom, by bezpiecznie mogli dotrzeć do brzegu. Na szczęście, nic nikomu się nie stało.

W sobotę od rana policjanci z Polańczyka wraz z Bieszczadzkim Wodnym Ochotnicznym Pogotowiem Ratunkowym, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Solińskim. Ratownicy przede wszystkim zwracali uwagę na osoby kąpiące się i pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych.

Jak informuje policja, ok.  godz. 15.30, w rejonie Jeziora Solińskiego, nagle nastąpiło załamanie pogody, zerwał się silny wiatr tworząc na wodzie duże fale. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna z dzieckiem, pływając rowerkiem wodnym, ma problemy z przypłynięciem do brzegu. Kiedy dotarli do zgłaszającego okazało się, że rowerek, którym pływali zaczyna nabierać wody. Mężczyzna wraz z dzieckiem został bezpiecznie odholowany na brzeg.

Na podkparpaciu ruszył nabór do funduszu dróg samorządowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Chwilę później, policjanci przepływając łodzią obok wyspy zauważyli mężczyznę. Kiedy podpłynęli do niego, mężczyzna powiedział, że wybrał się łodzią na ryby, a kiedy zerwał się silny wiatr, fale zniosły go i nie ma jak wrócić do przystani. Policjanci odtransportowali mężczyznę w bezpieczne miejsce.

Natomiast po godz. 17, policjanci zauważyli osobę, która będąc na łodzi wzywa pomocy. Kiedy funkcjonariusze podpłynęli bliżej, zauważyli mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie dopłynąć łodzią do brzegu. Funkcjonariusze zabrali mężczyznę na brzeg, a łódź została przetransportowana do przystani.Policjanci cały czas apelują o ostrożność i rozwagę!