Powódź Podkarpackie. Żołnierze przywieźli kontenery mieszkalne dla rodziny z Trzcinicy [ZDJĘCIA]

2020-07-13 12:32 AP
Powódź Podkarpackie. Żołnierze przywieźli kontenery mieszkalne dla rodziny z Trzcinicy [ZDJĘCIA]
Autor: Wojska Obrony Terytorialnej / materiały prasowe

Wciąż trwa walka w związku z usuwaniem skutków powodzi, jaka przeszła przez Podkarpackie. Wiele osób zostało bez dachu nad głową. Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia, dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.

Wczesnym rankiem  w piątek terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową. To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny. Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę.

- Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności  3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.  - informuje kpt. Witold SURA rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.