Starcie kibiców Ruchu i GKS w Jaworznie

i

Autor: Niebieskie Siemianowice

Szok!

Dantejskie sceny w Jaworznie. Kibice Ruchu zdarli ubrania z fana GKS Katowice. Wisiał półnagi na słupie

2023-05-29 9:04

Szokujące sceny w Jaworznie. Kilka dni przed derbowym meczem GKS Katowice z Ruchem Chorzów doszło do starcia kibiców. Nagranie ze spotkania fanów "GieKSy" i "Niebieskich" trafiło do sieci. Widać na nim, jak Ci pierwsi usiłują powiesić transparent. Drudzy zaś chcieli ściągnąć jednego z oponentów ze słupa. Kibic katowickiego zespołu stracił ubranie.

Dantejskie sceny przed meczem GKS Katowice - Ruch Chorzów

Szokujące obrazki na ul. Grunwaldzkiej w Jaworznie. Sieć obiegły nagrania, na których widać wiszącego na słupie kibica GKS Katowice. Mężczyzna wieszał transparent. Po jakimś czasie na miejscu zjawili się kibice Ruchu Chorzów, którzy chcieli zdjąć fana "GieKSy" ze słupa. Ciągnęli tak mocno, że mężczyzna stracił część odzienia. W sieci pojawiło się nagranie z tego zajścia, udostępnione przez profil Niebieskie Siemianowice. Sprawę skomentowała policja.

- Nie mamy żadnych zgłoszeń odnośnie tej sytuacji. Nikt nie poczuł się zgorszony. Dostaliśmy jedynie informację, że kibice przemieszczają się z Katowic do Jaworzna i na terenie Jaworzna wylegitymowaliśmy dwie osoby. Bez konsekwencji - powiedziała serwisowi ESKA.pl sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty, p.o. oficera prasowego KMP w Jaworznie. 

Starcie chuliganów miało miejsce kilka dni przed sobotnimi (27.05) derbami między GKS Katowice i Ruchem Chorzów na stadionie przy ul. Bukowej. Gospodarze wygrali 2:1. Gole dla "GieKSy" strzelili Bergier i Kościelniak, zaś dla "Niebieskich"trafił Szczepan.

Sonda
Czy państwo umiejętnie walczy z problemem pseudokibiców?
Pseudokibice zdewastowali gdański stadion