Pożar w Zabrzu! Ogień strawił całe mieszkanie. Trzy osoby w szpitalu

2021-10-19 8:03
Straz pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński Pożar w Zabrzu

Pożar w Zabrzu. Do zdarzenia doszło we wtorek (19 października) w nocy około godz. 2.00. Strażacy otrzymali informację, że ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze budynku. Kiedy udali się na miejsce, płomienie wydostawały się przez okno, a pożar był bardzo rozwinięty. Dwie osoby wydostały się z budynku przed przyjazdem służb, kolejnych 12 zostało ewakuowanych, z czego trzy trafiły do szpitala.

Pożar w Zabrzu. Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Wojska Polskiego 9a. Strażacy otrzymali informację około godz. 2:11. Na miejsce wysłano 4 zastępy PSP i dwa zespoły OSP. - Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożar jest bardzo rozwinięty. Płomienie wydostawały się przez okno mieszkania na parterze. Dwie osoby ewakuowały się przed naszym przyjazdem, kolejnych 12 zostało ewakuowanych. Trzy z nich z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad dwie godziny. Pożar udało się powstrzymać, ale straty materialne są dusze. Wyposażenie mieszkania na parterze spłonęło doszczętnie. Drzwi na klatce schodowej stopiły się, uszkodzona została stolarka okienna. Wedle wstępnych informacji strażaków powodem pożaru było zaprószenie ognia. Akcja trwała do godz. 4:43.

Pożar ciężarówki na autostradzie A4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE