SKANDAL w Warszawie! Mężczyzna ze Śląska przebrany za CZOŁG prowokował żołnierzy! [WIDEO]

2019-11-12 10:12 RS
Mężczyzna ze Śląska przebrany za czołg
Autor: JohnBoB & Sophie Art/Facebook.com

To był 10 listopada, na dzień przed Świętem Niepodległości, w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji postanowili uprzykrzyć życie żołnierzom podczas zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jeden z nich, mieszkaniec Pszowa w woj. śląskim - Leszek Piątkowski - przebrany za czołg paradował obok wojskowych. Minister Błaszczak mówi o skandalu!

O aferze wokół tego zdarzenia informuje lokalny serwis nowiny.pl. Jak czytamy 10 listopada kilka osób z grupy Lotna Brygada Opozycji próbowało uprzykrzyć życie żołnierzom podczas uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Podczas zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza szczególnie aktywny był mieszkaniec Pszowa, Leszek Piątkowski. Jak podają nowiny.pl to pracownik miejscowych jednostek budżetowych. Mężczyzna przebrany za czołg paradował za maszerującymi żołnierzami, przeszkadzał również obecnym na uroczystościach policjantom.

W bardzo ostrych słowach do całej sytuacji odniósł się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który na Twitterze określił ten czyn jako absolutny skandal. Sprawa trafi do prokuratury, a mężczyzna ze Śląska może odpowiadać za znieważenie funkcjonariuszy.

Do całej sprawy na swoim profilu społecznościowym odniósł się przebrany za czołg mieszkaniec Śląska. W tej całej sytuacji nie widzi niczego złego. Chciał jedynie "walczyć satyrą".

Jak wyglądało całe zajście, można zobaczyć na poniższym filmiku. Czy Waszym zdaniem takie zachowanie rzeczywiście jest wielkim skandalem? A może popieracie tego typu happeningi? Czekamy na Wasze komentarze.