Wstrząs na Śląsku! Ziemia zadrżała się w kilku miastach. Co się stało?

2021-09-15 6:58
Wstrząs w kopalni Staszic Wujek
Autor: Wikipedia Wstrząs w kopalni Staszic Wujek. Na szczęście nikomu nic się nie stało - zdjęcie poglądowe

Wstrząs na Śląsku. We wtorek wieczorem w kopalni Staszic Wujek doszło do silnego wstrząsu. Był on odczuwalny w kilku miastach m.in. w Katowicach, Siemianowicach i Jaworznie. Jak informuje Polska Grupa Górnicza na szczęście nikomu nic się nie stało. Siła wstrząsu wyniosła 2x10x7 J.

Wstrząsy są stałym elementem życia mieszkańców Śląska. Choć dochodzi do nich setki razy, tylko niektóre są odczuwalne na powierzchni. Drży wówczas wszystko dookoła. Z podobnym zdarzeniem mieliśmy do czynienia we wtorek 14 września około godz. 19.00. Odczuli go mieszkańcy Katowic i kilku innych miast m.in. Jaworzna, Siemianowic Śląskich czy Sosnowca. Okazało się, że do wstrząsu doszło w kopalni Staszic Wujek na ścianie 15BS, na pokładzie 510/3. - Z moich informacji wynika, że wyniku wstrząsu nikt nie został poszkodowany, bo załoga jeszcze nie rozpoczęła pracy w tamtym rejonie. Nie mamy informacji, żeby ktoś ucierpiał. Prawdopodobnie nie ma także skutków tego wstrząsu na dole - powiedział rzecznik PGG Tomasz Głogowski w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. Na powierzchni również nie było widać skutków wstrząsu. Wiadomo, że miał on siłę 2x10x7 J (dżula).

Górnik ze Śląska szczerze o sytuacji w kopalniach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE