Liście laurowe mają magiczną moc. Warto zrobić z nich kadźidła

i

Autor: Shutterstock Liście laurowe mają magiczną moc. Warto zrobić z nich kadźidła

Magia z kuchennej szafki

Każdego dnia podpalam kilka liści laurowych. Odkąd to robię, wszystko mi się udaje. Te naturalne kadzidła mają magiczną moc

2023-11-27 14:42

Palenie liści laurowych każdego dnia ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Już od czasów starożytnych licie wawrzynu były cenione ze względu na swoje właściwości aromatyczne. Dlatego warto znać niesamowite właściwości spalania liści laurowych. Dzięki nim odzyskamy spokój ducha i nie tylko. Nasze babki okadzały nim domy, by odgonić nieszczęście. Jednak to nie koniec jego magicznych mocy. Wysuszone liście m.in. przyciągają pieniądze i pomagają spełnić marzenia.

Liść laurowy to jedna z najczęściej stosowanych w Polsce przypraw. Nadaje niepowtarzalnego smaku i aromatu wielu tradycyjnym potrawom. Wawrzyn szlachetny od lat jest wykorzystywany również w kosmetyce i medycynie. Palenie liści laurowych ma szereg zalet. Oprócz zastosowania wawrzynu jako przyprawy czy naparu możemy zrobić z niej kadzidło i wykorzystać jego cenne właściwości. Taka codzienna rutyna może poprawić ogólne samopoczucie. Oto niesamowite właściwości spalania liści laurowych każdego dnia.

Każdego dnia podpalam kilka liści laurowych. Odkąd to robię, wszystko mi się udaje. Te naturalne kadzidła mają magiczną moc

Delikatnie smużące się liście laurowe uwalniają przyjemny i uspokajający aromat, który pomaga stworzyć relaksującą atmosferę w domu lub (jeśli to możliwe) w miejscu pracy. Zapach takiego kadzidła ma właściwości redukujące stres oraz niepokój i działa relaksacyjne. Zapach tlących się liści laurowych może poprawić nastrój i zapewnić kojącą atmosferę, co czyni go doskonałym dodatkiem do codziennej rutyny. Dym ze spalonych liści laurowych zawiera korzystne związki, takie jak eukaliptol i linalol, znane ze swoich potencjalnych korzyści dla układu oddechowego. Oddychanie powietrzem, w którym znajdują się te związki, może być pomocne przy łagodzeniu kaszlu, przeziębienie i zapalenie oskrzeli. Tlące się liście laurowe są szczególnie korzystne jesienią i zimą, kiedy często występują dolegliwości układu oddechowego. Zapach tlących się liści laurowych może pomóc oczyścić umysł, poprawić koncentrację i stymulować funkcje poznawcze. Używam takiego kadzidła także wtedy, gdy czuję się zmęczona lub mam problem z zebraniem myśli. Zapach dymu wawrzynowego pomaga rozjaśnić umysł. Dzięki zachwycającemu aromatowi tlące się liście laurowe działają również jak naturalny odświeżacz powietrza, eliminując nieprzyjemne zapachy w domu. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów po gotowaniu, czy stęchłego powietrza, naturalne kadzidło z podpalonych liści laurowych zneutralizuje nieprzyjemną woń i pozostawi odświeżający zapach. Liście laurowe mają naturalne właściwości odstraszające owady, co czyni je także cennym narzędziem w walce z uporczywie nękającymi nas owadami. Tlące się liście laurowe uwalniają olejki eteryczne takie jak eugenol i mircen, które odstraszają komary, muchy i inne owady. Kadzidłu z wawrzynu będzie więc świetną naturalną alternatywą dla chemicznych repelentów.

Nie używaj liści laurowych jako kadzidła, jeśli…

Chociaż spalanie liści laurowych może przynieść wiele korzyści, trzeba przy tym zachować ostrożność. Zawsze spalamy liście laurowe w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od łatwopalnych materiałów. Tlących się kadzideł nie zostawiamy bez opieki, zawsze trzeba mieć na nie oko. Ponadto, jeśli masz choroby układu oddechowego lub nadwrażliwość, zanim zaczniesz palić liście wawrzynu, skonsultuj się z lekarzem i sprawdź przeciwwskazania.

ZOBACZ TEŻ: 3 znaki, które świadczą, że ktoś się w Tobie kocha. Na to musisz zwrócić uwagę

Sonda
Używasz liści laurowych jako kadzidła?
Zapraszały gęś do domu i lały wosk przez dziurkę od klucza. Tak wyglądały Andrzejki wiele lat temu