Niewymagające kwiaty na balkon

i

Autor: Shutterstock Niewymagające kwiaty na balkon

Magiczne znaczenie kwiatów

Kwiat śmierci, który zwiastuje nieszczęście! Jeżeli zgubi wszystkie liście to biada jego właścicielowi

2023-01-09 14:55

Kwiatom w dawnych wierzeniach przypisywano magiczne znaczenie. Róża od zawsze kojarzy się z miłością, a niezapominajki symbolizowały ukochanych, jednak nie wszystkie kwiaty kojarzyły się dobrze. Niektóre, z uwagi na swoje szkodliwe działanie, uznawano za niebezpieczne, a jeszcze inne wręcz symbolizowały śmierć. Jedną z takich roślin jest hibiskus. Wierzono, że kwiat ten może zwiastować odejście z tego świata.

Kwiat symbolizujący śmierć. Lepiej nie pozwól, by opadły mu wszystkie liście

Hibiskus nazywany też ketmią syryjską lub różą chińską to efektowny krzew o pięknych kwiatach, które kojarzą nam się z egzotyka podobnych do malwy lub róży. Krzew kwitnie w drugiej połowie lata, gdy większość innych już dawno przekwitła. Trzeba mu zapewnić nasłonecznione, zaciszne i osłonięte od wiatru miejsce. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych. Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem lub kompostem. Podczas gorących dni trzeba ją regularnie podlewać, zwłaszcza młode krzewy. Wymaga też dokarmiania nawozem wiosną i wczesnym latem. Hibiskus znany jest również z magicznych właściwości i wcale nie są one pozytywne. Chińczycy nazywają go kwiatem śmierci. Uważają, że jeśli roślina zakwitnie przed czasem lub zrzuci wszystkie liście, to śmierć spotka jego właściciela lub jednego z jego bliskich. 

Zobacz także: Ta 92-letnia seniorka "wymiatała" na pogrzebie swojego byłego ukochanego. Córka zmarłego nie wytrzymała! Wysłała staruszce wymowną wiadomość

Orszak Trzech Króli 2023 w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają