Horoskop

i

Autor: pixabay.com

Astrologia i horoskopy

Najbardziej mocarny ze znaków zodiaku. Lew - opis i charakterystyka znaku zodiaku. Jakie cechy ma zodiakalny Lew?

2023-07-02 18:47

Jakim znakiem zodiaku jest Lew? Jakie są jego mocne i słabe strony? Jakim jest parterem? Tego wszystkiego dowiesz się z tekstu poniżej. Sprawdź, co o Lwie mówi horoskop.

Lew - opis znaku zodiaku

  • Daty - od 23 lipca do 22 sierpnia
  • Żywioł - Ogień
  • Planeta - Słońce
  • Kamień urodzenia: lipiec - rubin, sierpień - perydot
  • Szczęśliwe liczby - 1, 14, 22
  • Kolor - złoty

Mężczyzna Lew - charakterystyka szczegółowa

Typowy Pan Lew jest bardzo pewny siebie. Uwielbia być w centrum uwagi i dominować nad otoczeniem. Lubi ryzyko i podejmuje odważne życiowe decyzje. Przejmuje kontrolę, kiedy inni nie wiedzą, co zrobić. Wymaga od swoich bliskich ciągłej uwagi i podziwu, co czasem robi się dla nich męczące. Wiedzą jednak, że zawsze stanie w ich obronie. Pan Lew ma swoje wady, bywa próżny, po alkoholu robi się agresywny. Częściej niż inne znaki bywa sprawcą przemocy domowej.

Kobieta Lew - charakterystyka szczegółowa

Kobiety spod znaku Lwa są bardzo pewne siebie, zdecydowane i ambitne. Lubią rywalizować z mężczyznami i bardzo często z nimi wygrywają. Dążą do sukcesu za wszelką cenę i są w stanie wiele poświęcić, żeby go osiągnąć. Są też bardzo hojne, uwielbiają obdarowywać swoich bliskich. Pani Lew zazwyczaj interesuje się literaturą i jest bardzo oczytana, dzięki czemu może brylować w towarzystwie. Bywa jednak zazdrosna. Potrafi być bardzo złośliwa wobec innych kobiet.

Wady i zalety Lwa

Najlepsze cechy Lwa

Pewność siebie, silny charakter, asertywność, samodzielność, niezależność, wytrwałość, hojność

Najgorsze cechy Lwa

Próżność, zazdrość, gwałtowność, porywczość, impulsywność, fanatyzm

Lew i miłość

Jak kocha Lew?

Lwy kochają z pasją i pełnym zaangażowaniem. Są bardzo otwarte i ekspresyjne w wyrażaniu swoich uczuć i lubią okazywać swojemu partnerowi dużo uwagi i czułości. Bywają bardzo romantyczne. Potrafią obsypać partnera kwiatami i zaskoczyć go nieoczekiwanym wyjazdem w ciekawe miejsce. Są też bardzo opiekuńcze i lojalne. Pilnują, żeby kochanej przez nich osobie niczego nie brakowało. Agresywnie bronią swoich partnerów, co czasem nie jest zupełnie potrzebne.

Jak poderwać Lwa?

Ponieważ Lwy uwielbiają być w centrum uwagi, są łase na komplementy i lubią, kiedy ktoś je chwali i docenia ich osiągnięcia. Muszą to być jednak komplementy szczere. Lwy nie znoszą dwulicowości. Najczęściej wyczują intencje, a wtedy z podrywu nici. Można próbować im zaimponować, wtedy zaczynają rywalizować i mogą zacząć sypać się iskry. Najlepszym sposobem na poderwanie Lwa jest zgaszenie go w towarzystwie. Po chwili złoszczenia się z pewnością zainteresuje się osobą, która rzuciła mu wyzwanie.

Po czym poznać, że Lew jest zakochany?

Osoby spod znaku Lwa zwykle zakochują się bardzo szybko i mocno. Łatwo wyczuć moment, w którym zaczynają się angażować, bo zaczynają bardzo ekspresyjnie okazywać uczucia i obsypywać komplementami. Robią się też wtedy bardzo zazdrosne, co może prowadzić do wielu nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji.

Lew w łóżku

Lwy są bardzo pewne siebie, lubią kontrolować sytuację i w łóżku są zwykle bardzo dominujące. Są też bardzo otwarte na nowe doświadczenia. Często zaskakują swojego partnera nowymi pozycjami i pomysłami. Lubią się kochać w romantycznej atmosferze, również na łonie przyrody. Kiedy organizują dla ukochanej osoby kolację ze świecami, może być ona pewna, że zakończy się to wspaniałym seksem.

Ulubione pozycje: wszystkie, w których można dominować nad partnerem. Pan Lew wybiera te, w których to on jest aktywny, Pani Lew preferuje pozycję na jeźdźca.

Z kim najlepiej dogaduje się Lew? Znaki, które do niego pasują

Żywiołem Lwów jest ogień, więc blisko im do Baranów i Strzelców. Łączy ich pasja, energia i silny charakter. Na ogół bardzo się z nimi lubią i wzajemnie wspierają, choć charakterystyczna dla ognistych znaków chęć dominacji może sprawić, że zostaną rywalami. Lwy dobrze dogadują się z osobami spod znaku Bliźniąt, Wodnika i Wagi. Cenią je za inteligencję, kreatywność i energię życiową. Często za to popadają w konflikt z zazdrosnymi i zaborczymi z natury Skorpionami.

Lew w pracy

Jakim pracownikiem jest Lew?

Lwy są zazwyczaj bardzo ambitne i stawiają sobie wysoko poprzeczkę. Lubią wyzwania, trudne zadania, wymagające projekty. Gorzej idzie im z papierkową robotą, której nie znoszą. Dobrze odnajdują się w projektach zespołowych, bardzo często przejmują wtedy przywództwo i motywują innych do ciężkiej pracy. Czasem jednak denerwują tych współpracowników, którzy nie lubią, kiedy ktoś się nimi posługuje. Ich największą wadą jest niesystematyczność. Lwy nie lubią powtarzalności, mobilizują się zrywami.

Najlepsze zawody dla Lwa

Osoby spod znaku Lwa mają dużą charyzmą i w naturalny sposób dążą do przywództwa w zespole, sprawdzają się więc na stanowiskach kierowniczych. Są doskonałymi liderami dużych zespołów. Często sami prowadzą przedsiębiorstwa zajmujące się handlem, wtedy czują się w swoim żywiole. Ponadto większość osób spod tego znaku sprawdza się w zawodach wymagających kreatywności. Wśród Lwów dużo jest aktorów, muzyków, pisarzy, dziennikarzy, architektów i projektantów. Lwy najlepiej spośród wszystkich znaków radzą sobie z wystąpieniami publicznymi, więc dobrze radzą sobie w polityce i coachingu.

Lew i zdrowie

Lwy są najczęściej bardzo aktywne fizycznie, co pomaga im zachować dobre zdrowie. Rzadziej natomiast dbają o swoją psychikę, przez co mogą szybko wypalać się zawodowo. Kiepsko znoszą stres, wynikający na ogół z przeciążenia pracą i wzięciem na siebie zbyt wielu obowiązków. Często piją za dużo kawy i energetyków. Osoby spod tego znaku powinny pilnować diety, w szczególności unikać fast foodów i słodkich przekąsek. Stres i złe odżywianie się mogą spowodować nadwagę i choroby układu pokarmowego. Mężczyzn spod tego znaku często dręczą dolegliwości związane z pęcherzem moczowym i przerostem prostaty. Panie powinny regularnie robić cytologię.

Lew i rodzina

Lwy są zwykle bardzo rodzinne i lojalne wobec swoich bliskich. Mają silne poczucie odpowiedzialności i zwykle stawiają potrzeby swoich bliskich ponad swoimi własnymi. Są bardzo opiekuńcze i lubią dbać o swoją rodzinę. Często przejmują kontrolę nad sytuacją i starają się zapewnić swoim bliskim najlepsze warunki życia. Lubią obdarowywać ich niespodziewanymi prezentami. Mężczyźni spod tego znaku chętnie pomagają kobietom w czynnościach domowych, zwłaszcza tych, które wymagają siły fizycznej. Wkładają dużo wysiłku w wychowywanie dzieci. Starają się, żeby wyszły na ludzi.

Lew i przyjaźń

Osoby spod znaku Lwa są bardzo towarzyskie i lubią mieć wielu przyjaciół. Czasem zbyt wielu, przez co niektórzy z nich czują się niedocenieni. Lwy są pierwsze do pomocy i zawsze można na nie liczyć. Są też niezłymi słuchaczami i często potrafią dobrze doradzić. Same natomiast bardzo kiepsko znoszą krytykę. Czasem zdarza im się być wobec przyjaciół zazdrosnym, przez co mogą pojawić się różne niesnaski. Na szczęście w porę potrafią się opanować.

Sławne osoby spod znaku Lwa

Robert Lewandowski, Paweł Wilczak, Kuba Wojewódzki, Ewa Farna, Natasza Urbańska, Madonna, Antonio Banderas, Whitney Houston, Charlize Theron, Dustin Hoffman, Robert De Niro, Jennifer Lopez, Arnold Schwarzenegger, Sandra Bullock, Barack Obama

Sonda
Czy horoskopy Ci się sprawdzają?
Dzień Psa w szczecińskim schronisku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany