Horoskop dzienny na 31 stycznia 2023. Co czeka cię we wtorek?  Przypływ gotówki dla tego znaku zodiaku

i

Autor: vitavalka /Pixabay.com Horoskop dzienny na 31 stycznia 2023. Co czeka cię we wtorek? Przypływ gotówki dla tego znaku zodiaku

Astrologia i horoskopy

Rak - opis i charakterystyka znaku zodiaku. Jakie cechy ma zodiakalny Rak?

2023-06-28 11:03

Jakim znakiem zodiaku jest Rak? Jakie są jego mocne i słabe strony? Jakim jest parterem? Tego wszystkiego dowiesz się z tekstu poniżej. Sprawdź, co o Raku mówi horoskop.

  • Rak - opis znaku zodiaku
  • Daty - od 22 czerwca do 22 lipca
  • Żywioł - Woda
  • Planeta - Księżyc
  • Kamień urodzenia: czerwiec - kamień księżycowy, lipiec - rubin
  • Szczęśliwe liczby - 18, 26, 29
  • Kolor - srebrny

Mężczyzna Rak - charakterystyka szczegółowa

Pan Rak jest zwykle bardzo troskliwy i romantyczny, co sprawia, że jest idealnym partnerem dla kobiety, która szuka miłości i stabilnego związku. Jest zazwyczaj bardzo emocjonalny i wrażliwy. Bywa też nieco nieśmiały i potrzebuje czasu, żeby otworzyć się przed nowymi znajomymi. Ma przy tym skłonności do zbytniego rozstrząsania problemów i uważania się za wiecznie skrzywdzonego. Nie przepada za aktywnością fizyczną, jest największym domatorem spośród wszystkich znaków zodiaku.

Kobieta Rak - charakterystyka szczegółowa

Pani Rak lubi spokojne życie. Jest przywiązana do tradycji i nie wyobraża sobie życia bez rodzicielstwa. Bardzo dba o swoje przyjaźnie, które najczęściej trwają przez całe życie. Kocha harmonię. Jest wrażliwa i empatyczna, przez co bardzo przeżywa każdy, nawet najdrobniejszy spór. W sytuacji konfliktowej od razu się wycofuje. Jest też bardzo ostrożna i nie lubi podejmować szybkich i pochopnych decyzji. Potrzebuje czasu, żeby przemyśleć swoje wybory i działania.

Sprawdź również: Horoskop na lipiec 2023. Los szykuje niespodziankę dla jednego znaku zodiaku. Wzejdzie nowy świt nad horyzontem

Wady i zalety Raka

Najlepsze cechy Raka

Troskliwość, romantyczność, wrażliwość, dbanie o bliskich, empatia, przywiązanie do tradycji

Najgorsze cechy Raka

Tchórzostwo, niezdecydowanie, gderliwość, narzekanie, niechęć do aktywności fizycznej

Rak i miłość

Jak kocha Rak?

Osoby spod znaku Raka mają zazwyczaj bardzo romantyczne podejście do miłości. Są uczuciowe i troskliwe. Cenią sobie bliskość emocjonalną. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa i stabilności w związku. Są gotowe poświęcić wiele czasu i energii na budowanie silnej i trwałej relacji. Oczekują od swoich partnerów okazywania miłości i wsparcia, w przeciwnym razie czują się niedocenione i nieszczęśliwe.

Jak poderwać Raka?

Raki są delikatne i nie lubią szybkich, chamskich podrywów. Nie czują się dobrze w sytuacji, w której muszą komuś wyraźnie odmówić drinka czy spaceru. Szukają prawdziwej miłości, osoby, z którą chcą spędzić całe swoje życie. Są nieśmiałe, ale można próbować nawiązać z nimi rozmowę na interesujące ich tematy, na przykład urządzanie domu. Jednak z poderwania nici, jeśli nie da się znać, że jest się gotowym na pełne zaangażowanie.

Po czym poznać, że Rak jest zakochany?

Rak jest bardzo romantycznym i uczuciowym znakiem zodiaku, więc kiedy jest zakochany, łatwo to zauważyć. Zakochany Rak poświęca swojej miłości cały swój wolny czas, troszczy się o nią i nieustannie pyta, czy może w czymś pomóc. Nie ma problemu, żeby wyznać swoje uczucia jako pierwszy, choć bardzo boi się odrzucenia. Również otoczenie szybko zorientuje się, co jest grane, kiedy z natury nieśmiały i wycofany Rak zacznie z dnia na dzień dosłownie skakać z radości.

Rak w łóżku

Osoby spod znaku Raka są bardzo intuicyjne i potrafią czytać między wierszami, co oznacza, że często wiedzą, czego partner potrzebuje, nawet jeśli nie mówi tego wprost. Są gotowe zrobić wszystko, byle był zadowolony. Z tego względu warto pytać Raka, na co rzeczywiście ma ochotę, żeby nie czuł się do niczego zmuszany. Raki są dość wstydliwe, dlatego nie zdziw się, jeśli przed seksem poproszą o przygaszenie lampy. Kiedy światła zgasną, po ich wstydliwości nie zostaje nawet ślad. Ulubione pozycje: zarówno Pan, jak i Pani Rak lubią pozycje, w których mogą przywierać całym ciałem do swojego partnera. Oboje na pierwszym miejscu stawiają pozycję na łyżeczkę.

Z kim najlepiej dogaduje się Rak? Znaki, które do niego pasują

Osoby spod znaku Raka dogadują się najczęściej z innymi znakami wodnymi, czyli Skorpionem i Rybami. Mają one podobne podejście do życia i cenią sobie emocjonalną bliskość. Raki potrafią też dobrze dogadywać się ze znakami ziemskimi: Bykiem, Panną i Koziorożcem. Wspólnym elementem tych znaków jest praktyczne podejście do życia, a także dążenie do stabilności i bezpieczeństwa. Z resztą znaków Raki dogadują się bardzo słabo, w szczególności nie przepadają za Bliźniętami, które uważają za aroganckie i za zbyt pewnymi siebie w ich odczuciu Lwami.

Rak w pracy

Jakim pracownikiem jest Rak?

Osoby urodzone pod znakiem Raka są zwykle bardzo lojalne, uważają swój zespół za rodzinę i potrafią nawiązać świetne relacje ze swoimi współpracownikami. Są też często pomysłowe, co może się przydać w pracy, która wymaga nieszablonowego podejścia. Nie lubią pracować pod presją czasu, wolą wykonywać swoje zadania powoli, ale bardzo dokładnie. Lepsze wyniki osiągają w długoterminowych projektach niż w pojedynczych, wymagających dużej kreatywności zadaniach.

Najlepsze zawody dla Raka

Raki kochają pracę zespołową i są bardzo przywiązane do swojego miejsca pracy. Ważne jest dla nich, żeby ich praca miała realny wpływ na życie ludzi. Z tego względu Raki to świetni lekarze, pielęgniarki, opiekunki, pracownicy socjalni, nauczyciele, doradcy, psycholodzy. Dzięki ostrożności, dokładności i sumienności spełniają się również jako prawnicy, informatycy czy kontrolerzy lotów. Raki nie znoszą się przebranżawiać, ale kiedy to konieczne, potrafią szybko zaadoptować się do nowej sytuacji. Bardzo rzadko zdarza się, że zostają politykami czy mówcami, bo przy wystąpieniach publicznych są zazwyczaj mocno stremowane.

Rak i zdrowie

Osoby spod znaku Raka są bardzo wrażliwe, co może wpływać na ich zdrowie psychiczne. Często są podatne na stany lękowe i depresyjne. Powinny więc dbać o siebie i korzystać z pomocy specjalistów, kiedy jest to potrzebne. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, Raki są często podatne na choroby wewnętrzne, takie jak problemy z żołądkiem, trawieniem, jelitami i układem moczowym. Z tego powodu ważne jest, żeby utrzymywały zdrową dietę i unikały ciężkostrawnego, tłustego jedzenia. Pan Rak zaś powinien po ukończeniu 40 roku życia regularnie badać prostatę.

Rak i rodzina

Osoby spod znaku Raka są zwykle bardzo przywiązane do swoich rodzin i bardzo lubią spędzać czas w ich towarzystwie. Są bardzo opiekuńcze i troskliwe, dbają o swoich bliskich i starają się im pomóc w każdej sytuacji. Raki są bardzo emocjonalne i wrażliwe, przez co łatwo je zranić. Bardzo źle znoszą rodzinne konflikty i nie lubią się opowiadać po żadnej ze stron. Uwielbiają za to spędzać czas ze swoimi dziećmi, urządzać dom i przyjmować gości.

Rak i przyjaźń

Osoby spod znaku Raka słyną z tego, że są bardzo oddanymi przyjaciółmi. Są bardzo dobrymi słuchaczami, przez co można im się bez problemu zwierzać z własnych problemów. Lubią spędzać czas w domowym zaciszu i na przyjaciół również na ogół wybierają domatorów. Nie lubią natomiast być krytykowane, uważają, że przyjaciele są od tego, żeby tworzyć dobrą atmosferę. Bardzo często utrzymują znajomości i przyjaźnie ze szkoły.

Sławne osoby spod znaku Raka

Czesław Miłosz, Janusz Gajos, Irena Santor, Agnieszka Holland, Grzegorz Turnau, Andrzej Seweryn, Agnieszka Osiecka, Tom Hanks, Meryl Streep, Księżna Diana, Elon Musk, Frida Kahlo, Tom Cruise, Sylvester Stallone

Sonda
Wierzysz w horoskopy?
Świętokrzyskie. Turyści z różnych części Polski zwiedzają Święty Krzyż