sen o smierci

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne/ Sen o własnej śmierci. Co oznacza?

SEN o własnej ŚMIERCI oznacza, że wkrótce UMRZESZ? Co na ten temat mówi SENNIK?

2021-02-01 14:12

Sen o śmierci należy do jednego z największych koszmarów, jakie można sobie wyobrazić. Szczególnie, kiedy śnimy o własnej śmierci. Często budzimy się przerażeni i zlani potem. Serce kołacze, oddech jest przyspieszony. Dopiero po pewnym czasie przychodzi ulga, że to tylko senna mara. Jednak po takiej nocy zastanawiamy się, czy sen o własnej śmierci oznacza jej nadejście? Sprawdź co na ten temat mówi sennik, czy faktycznie jest się czego bać?

Sny o śmierci z reguły nie należą do najprzyjemniejszych i mocno zapisują się w naszej pamięci. Często wracają do nas nawet po kilku dniach. Szczególnie kiedy śnimy o własnej śmierci. Przyczyny takich takich koszmarów mogą być związane z chorobami i emocjami, z którymi się zmagamy na jawie. Sen o śmierci ma także wiele wersji. Co oznacza sen o śmierci i jak interpretuje go sennik.

Sennik. Co oznacza sen o śmierci?

Ogólnie sen o śmierci ma pozytywne znaczenie. Sennik przypisuje mu umieranie w sposób symboliczny. Oznacza raczej uwolnienie się od złych wspomnień i emocji, które nas blokowały. Jest też zapowiedzią zmian życiowych.

ZOBACZ TEŻ: SENNIK. SEN O ZMARŁYCH, to nieszczęście? Co oznacza sen o osobach, których już nie ma?

Groby gwiazd serialu "Rodzina Leśniewskich" | Niezapomniani

Sennik. Sen o własnej śmierci. Co oznacza?

Sen o własnej śmierci bardzo często wiąże się z z pragnieniem ucieczki. Jeśli na jawie zmagamy się z problemami, we śnie chcemy od nich uciec. Nie oznacza to, że mamy samobójcze skłonności. Sennik tłumaczy to jako życzenie, żeby problem zniknął, jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki. Śmierć we śnie może być także symbolem radykalnej decyzji w realnym życiu, której baliśmy się podjąć, a którą teraz uważamy za słuszną. Jeżeli we śnie stajemy się ofiarą zabójstwa, warto zwrócić uwagę na to, kto zabija. Czy to ktoś znajomy lub nieznajomy? Czy coś nas mówi, jak wygląda otoczenie i czy kojarzy nam się z kim kogo znamy? Jeśli, to ustalimy możemy dotrzeć do źródła lęku, który niesie ta osoba. Dzięki temu odzyskamy równowagę. Sen o długim umieraniu w męczarniach sugeruje, że nie chcemy się pożegnać z dawanym „ja”. Skupiamy się na przeszłości zamiast patrzeć w przyszłość. To znak, że najwyższy czas pogodzić się z faktem, że to co było nie wróci. Warto pomyśleć, o tym by zacząć żyć tym co jest teraz i odzyskać szczęście.

QUIZ: Czy znasz się na polskich świętach i zwyczajach?

Pytanie 1 z 11
Drugiego dnia Wielkanocy obchodzimy tradycję polewania się wodą. Jak się ona nazywa?