Zbliża się Księżyc Żniwiarzy. W Chinach to Święto Środka Jesieni. Sprawdź, kiedy jest pełnia Księżyca we wrześniu 2023

i

Autor: Shutterstock

Horoskop i astrologia

Ten znak zodiaku zrzuci kajdany i doświadczy olśnienia. Horoskop na pełnię Księżyca we wrześniu daje konkretne wskazówki na szczęście

2023-09-26 10:10

Pełnia Księżyca we wrześniu 2023, będzie pierwszą tej jesieni. Dlatego też przyniesie potężny ładunek emocjonalny. Według horoskopu jeden ze znaków zodiaku odczuje ją w szczególny sposób. Wrześniowy, pełny Księżyc nazywany jest Pełnią Żniwiarzy, Zbiorów, Plonów lub Pełnią Kukurydzianego Księżyca. Skąd pochodzi nazwa i kiedy dokładnie jest pełnia Księżyca we wrześniu oraz co przyniesie?

Kiedy na niebie pojawi się pełnia Księżyca, wiele osób poczuje jej moc. We wrześniu 2023 nasz Srebrny Glob w pełnej okazałości pokaże się nam w piątek, 29 dnia miesiąca o godzinie 11:58. Horoskop na pełnię Księżyca we wrześniu jest wyjątkowy dla jednego ze znaków zodiaku. Choć każdy Zodiak będzie odczuwał jej energię.

Ten znak zodiak zrzuci kajdany i doświadczy olśnienia. Horoskop na pełnię Księżyca we wrześniu daje konkretne wskazówki na szczęście

Pełnia Księżyca we wrześniu 2023 odbędzie się w znaku Barana i to właśnie ten znak zodiaku odczuje jej największy wpływ. Jeśli to Twój Zodiak, to może się okazać, że zaczniesz odkrywać siebie, kwestionować swoją tożsamość i decydować, czy w Twoich związkach nie brakuje równowagi w ustalaniu priorytetów dla siebie i innych. Pierwsza jesienna pełnia będzie jak lustro, w którym znajdziesz prawdziwe odbicie siebie. Pozwoli zmierzyć się z pytaniami, które od dawna hamują rozwój. Zastanów się, czy nie żyjesz zbyt długo w swoim własnym małym świecie, a może świat, który wybrałeś, nie pozwala ci świecić tak jasno, jak powinieneś? Może to być idealny czas, aby odkryć siebie na nowo i przedstawić się na własnych warunkach. Ta pełnia księżyca to Twój moment, aby znaleźć się w centrum uwagi i wnieść świeży przypływ energii i pasji do ludzi w swoim życiu. Poczuj to!

Pełnia Księżyca we wrześniu 2023. Co oznacza?

Celem tej pełni Księżyca jest znalezienie idealnego miejsca na kompromis, w którym Ty i Twoje relacje prosperujecie. To szansa, aby rzucić światło na to, czego się powstrzymywałeś i jak możesz podjąć bardziej asertywne działania, aby przynieść korzyści zarówno sobie, jak i swoim kontaktom. Pełnie Księżyca są idealne do rytuałów oczyszczenia i odpuszczenia przeszłości, aby zrobić miejsce dla świeżej energii i nowych możliwości. Zwłaszcza ta pełnia Księżyca niesie ze sobą pewne lekcje dotyczące rozpoznawania braku równowagi w naszych relacjach i twórczej ekspresji. Czy czasami poświęcasz swoją indywidualność, aby zachować spokój i zadowolić innych? Pełnia Księżyca w znaku Barana wskaże Ci, jak wyznaczać granice, odnajdywać harmonię w związkach i nie pozwalać innym na dyktowanie Twoich oczekiwań. Księżyc reprezentuje nasze emocje – a kiedy jest w pełni, służy jako światło punktowe na naszym świecie emocjonalnym, odsłaniając ukryte prawdy i uczucia.

Pełnia Księżyca we wrześniu 2023. Jak się nazywa?

Pełnia Księżyca we wrześniu to Pełnia Żniwiarzy lub Pełnia Kukurydzianego Księżyca – obie nazwy wywodzą się ze starożytności. Dla Egipcjan wrześniowa pełnia wiązała się z zapowiedzią pory deszczowej. Jasny księżyc miał pomagać rolnikom zebrać plony. Dlatego w wielu krajach, w tym czasie odbywają się uroczystości. W Chinach to wspomniane już Święto Środka Jesieni. Określenie wrześniowej pełni kukurydzianą pochodzi zaś od rdzennych Amerykanów, bo właśnie wtedy odbywały się zbiory.

Pełnia Żniwiarzy we wrześniu 2023. Święto Środka Jesieni

Święto Środka Jesieni obchodzone jest piętnastego dnia ósmego miesiąca, chińskiego kalendarza lunarnego. W 2023 roku przypada w piątek, 29 września. Trzydniowe obchody związane są z kultem bogini Chang-e, która była żoną Yi – doskonałego łucznika. Według legendy Yi zyskał szacunek ludu po zestrzeleniu dziesięciu słońc, które miały spalić ziemię. W zamian za ten uczynek bogowie nagrodzili go napojem nieśmiertelności. Jednak Yi zamiast wypić eliksir, zakopał go i odszedł. A ponieważ Chang-e zawsze żyła w cieniu męża i pod jego dyktando nigdy nie mogła pokazać swojej siły, wykorzystała jego nieobecność. Wypiła eliksir, a kiedy Yi po powrocie odkrył, co się stało, próbował zabić żonę. Chang-e uciekła na Księżyc, gdzie pozostaje do dziś. Z okazji Święta Środka Jesieni Chińczycy spotykają się i wspólnie spędzają czas. Niemal na każdym rogu rozpalają festiwalowe latarnie. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, podziwiają zjawisko na niebie. Zajadają też specjalnie wypiekane na tę okazję ciasteczka 月餅 yuebing.

ZOBACZ TEŻ: 5 kolorów przyciągających szczęście i obfitość. Otaczaj się nimi a poczujesz bogactwo

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany