Wrześniowe perseidy

i

Autor: Shutterstock Wrześniowe perseidy

Spójrz w niebo

Wrześniowe Perseidy już na niebie. Zbliża się maksimum. Kiedy oglądać spadające gwiazdy we wrześniu?

2023-09-05 11:42

Wrześniowe Perseidy to kolejna okazja, aby podziwiać spadające gwiazdy na niebie. Z pewnością fanatyków ucieszy fakt, że lada dzień nastąpi maksimum Perseidów we wrześniu. Będzie można zobaczyć aż 5 meteorytów na godzinę. Także, jeśli w sierpniu przegapiłeś noc spadających gwiazd, to w najbliższych dniach czeka Cię miła niespodzianka. Kiedy najlepiej oglądać spadające gwiazdy we wrześniu?

Wrześniowe Perseidy. Kiedy oglądać?

Wrześniowe Perseidy to rój meteorów, który jest aktywny od 5 do 21 września. To kolejna okazja w tym roku, aby podziwiać na niebie spadające gwiazdy. Z pewnością ucieszą się Ci, którzy w sierpniu przegapili to fantastyczne zjawisko. Co prawda w tym miesiącu nie będą one aż tak intensywne, jednak równie spektakularne. Kiedy oglądać wrześniowe Perseidy? Maksimum przypada na 10 września i to właśnie tego wieczora powinniśmy obserwować niebo, jeśli chcemy zobaczyć spadające gwiazdy. Radiant wrześniowych Perseidów znajduje się w gwiazdozbiorze Perseusza.

Spadające gwiazdy we wrześniu: Piscydy

Perseidy to nie jedyne spadające gwiazdy we wrześniu. W najbliższych dniach będzie można obserwować jeszcze Piscydy. Piscydy to rój meteorów o radiancie w pobliżu Punktu Barana w gwiazdozbiorze Ryb, a jego maksimum przypada na 20 września.  To dla osób podziwiających niebo może być jeszcze ciekawsze zjawisko, gdyż meteory należące do roju są wolne, czerwonawe i często jasne.

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?
Listen on Spreaker.