„Krok od Ciebie” Lija Rimoni

i

Autor: Materiały prasowe „Krok od Ciebie” Lija Rimoni

Young Adult

„Krok od Ciebie” Lija Rimoni na tropie rodzących się uczuć

2024-05-31 16:01

Muzyka zawsze pozwalała mu przetrwać rodzinne piekło. Dawid marzy o wielkiej scenie, ale ukrywa to nawet przed przyjaciółmi, aż pojawia się szansa na udział w programie muzycznym, uchylają się drzwi do sławy. Czy chłopak nie zapomni, kim jest i kto zawsze w niego wierzył? „Krok od Ciebie” Liji Rimoni to piękna historia o dorastaniu i uczuciach.

Czy goniąc za marzeniami, warto poświęcić wszystko?

W domu nastoletniego Dawida rządzi despotyczny, nadużywający alkoholu ojciec, a rodzina mierzy się z problemami finansowymi. Ucieczką od ponurej rzeczywistości okazuje się dla chłopaka muzyka. Marzy o karierze scenicznej, ale w obecnych warunkach nie widzi na nią szans. Czuje się samotny. Swoje pragnienia skrywa nawet przed przyjaciółmi, Antkiem i Markiem, choć ten drugi jest mu szczególnie bliski. Gdy jednak nadarza się okazja wzięcia udziału w popularnym programie muzycznym, Dawid nie waha się nawet przez moment.

Po latach ciemności nareszcie pojawia się iskierka nadziei. Czy w pogoni za sławą, pieniędzmi i karierą nadal będzie pamiętał, kim jest i skąd pochodzi? I czy nie zapomni, że zawsze był ktoś, kto w niego wierzył?

Lija Rimoni. Pseudonim artystyczny dwóch przyjaciółek z czasów dzieciństwa, które mieszkają setki kilometrów od siebie. Na co dzień zajęte kończeniem studiów magisterskich, nauką, pracą, rodziną i codziennymi obowiązkami. Zawsze jednak znajdują wolną chwilę, żeby się zobaczyć, czy to w rodzinnym mieście, czy na drugim końcu Polski. Swoje doświadczenia, fantazje i obserwacje dotyczące otaczającego je świata, przelewają na papier, tworząc niezwykłe, realistyczne historie.

Fragment książki „Krok od Ciebie” Liji Rimoni

‒ Chciałbym wejść do wody ‒ powiedział nagle Dawid.

‒ Teraz? Jest ciemno i nie masz kąpielówek ‒ zaśmiał się Marek, słysząc ten pomysł.

‒ Nie potrzebuję ich i ty też ‒ Dawid spojrzał na niego znacząco.

Wiedział, że nie zobaczą się przez najbliższe miesiące, dlatego w ostatnich wspólnych chwilach miał ochotę zrobić coś szalonego.

‒ Nie poznaję cię ‒ Marek uśmiechnął się szeroko. (…)

Weszli do wody, która wcale nie była tak zimna, jak się spodziewali. Dawid zanurzył się cały, a kiedy się wynurzył, mokra grzywka opadła mu na czoło. Marek delikatnie ją odgarnął, położył mu dłoń na policzku i spojrzał głęboko w oczy. 

Chciał zachować ten obraz w pamięci na zawsze. Wilgotne usta Dawida przylgnęły do jego warg. Ich pocałunek był krótki i delikatny, zupełnie jak za pierwszym razem. Uśmiechnęli się do siebie. Marek czuł się jak w pięknym śnie, pragnął, aby w ich życiu zdarzały się same takie magiczne chwile. Tylko oni, nocne niebo i morze, nikogo dookoła.

Książka „Krok od Ciebie” Liji Rimoni dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 5 czerwca.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki