Anita Włodarczyk ma swoją Barbie! To pierwsza lalka-młociarka na świecie

2021-03-05 15:30 Julia Lindi
 Anita Włodarczyk ze złotym medalem olimpijskim na gali PKOl
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Anita Włodarczyk ze złotym medalem olimpijskim na gali PKOl

Olimpijka, mistrzyni oraz rekordzistka Europy i świata w rzucie młotem – Anita Włodarczak znalazła się w zaszczytnym gronie najbardziej inspirujących kobiet świata, na cześć których producent popularnych lalek stworzył specjalną Barbie Shero. "Dziś cieszę się, jak dziecko" - zakomunikowała pochodząca z Rawicza młociarka.

Polska olimpijka jest jedną z siedmiu Europejek, które zainspirowały amerykańskiego producenta zabawek do przyznania jej tytułu i stworzenia Barbie Shero. Anita Włodarczyk poinformowała o tym, fanów w mediach społecznościowych. „Dzisiaj cieszę się jak dziecko. (...) Jestem dumna, że łamiąc stereotypy i przesuwając granice własnych możliwości staję się wzorem dla innych” -  podkreśla młociarka.

Barbie Shero 2021! Jedyna na świecie lalka Barbie rzucająca młotem!

- Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymywałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągania jeszcze wyższych celów, ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie zaprojektowanej na swoje podobieństwo jest szczególne. Dlaczego? ponieważ przyznawane jest wybitnym kobietom, które udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy - napisała Anita Włodarczyk na swoim Facebooku.

Barbie Shero. Co to za lalka?

Nazwa Barbie Shero - a dokładniej jej drugi człon - pochodzi od połączenia dwóch słów she (ona) i hero (bohater). Firma Mattel od 2015 roku tworzy specjalne lalki, które mają uhonorować wyjątkowe kobiety - wzory dla innych. Do tej pory Barbie na swoje podobieństwo otrzymało blisko 50 kobiet z kilkunastu krajów. Anita Włodarczyk jest trzecią Polką, która będzie miała swoją lalkę Barbie. Wcześniej otrzymała je podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz Iwona Blecharczyk, zawodowy kierowca tira.

Edyta Herbuś ma na palcu pierścionek zaręczynowy. Mówi o szczęściu, dzieciach i swoim biznesie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze