Sposób na puszące się włosy

i

Autor: shutterstock

Gładkie i proste włosy

Ten nieziemski trik na puszące się włosy sprawi, że będą gładkie jak tafla. Wystarczy, że nałożysz to na kilka minut

2022-09-01 19:29

Puszące się włosy są zmorą wielu kobiet. Wystarczy odrobina wilgotnego powietrza, a kosmyki tracą swój wygląd. Puszące się włosy najczęściej są skutkiem suchych i zniszczonych pasm. Dlatego, aby wyeliminować problem puszących się włosów w pierwszej kolejności należy zadbać o ich kondycję. Zastanawiasz się, jak dbać o włosy, aby były gładkie i proste? Z pewnością pokochasz ten trik!

Puszące się włosy a równowaga PEH

Niesforne kosmyki potrafią napsuć nerwów wielu kobietom. Czasami są one efektem kondycji włosów. Suche i zniszczone pasma łatwo się puszą i zdecydowanie trudniej je ujarzmić. Kolejną przyczyną puszących się włosów jest nieodpowiednia pielęgnacja. I tu na ratunek rusza równowaga PEH. Co to jest PEH? To nic innego jak skrót od słów: proteiny, emolienty i humektanty, które są podstawą kosmetyków do pielęgnacji włosów. To właśnie one dbają o zdrowie włosów. Równowaga PEH powinna zaistnieć między tymi trzema grupami w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie potrzeby włosów. Oczywiście każdy z nas ma inny rodzaj włosów, dlatego ilość składników, które powinniśmy dostarczyć zależy od porowatości włosów, ich kondycji, aktualnych potrzeb, czy także pogody. Najlepszym sposobem jest próbowanie nowych kosmetyków, które zawierają te trzy grupy składników i obserwowanie, jak włosy na nie reagują.

Zobacz: Absolutnie oszałamiające metamorfozy kobiet 50+. Fryzjer rozprawił się z ich siwymi odrostami

Jak zrobić fryzurę dla długich włosów krok po kroku?

Domowy sposób na puszące się włosy za grosze

Jeśli masz już dosyć puszenia się włosów, to koniecznie wypróbuj trik z mąką ziemniaczaną i naftą kosmetyczną. Te dwa składniki w połączeniu zdziałają dosłownie cuda na twojej głowie. Swoją ulubioną maskę do włosów przelej w odpowiedniej ilości do miseczki i dosyp do niej łyżkę mąki ziemniaczanej. Jednak najpierw przed myciem włosów nałóż na nie naftę kosmetyczną i pozostaw na około 20 minut. Po tym czasie nałóż na nie przygotowaną wcześniej maseczkę. Po 20 minutach spłucz włosy je ciepłą wodą. Taką kurację stosuj 1-2 razy w tygodniu. Nafta kosmetyczna tworzy na włosach barierę ochronną, dzięki której nie tracą one wilgoci i stają się elastyczne. 

Sonda
Wypróbujesz tego triku na puszące się włosy?
Nasi Partnerzy polecają