Chcesz schudnąć? Nie popełniaj tych BŁĘDÓW!

2019-09-22 15:30 katk
odchudzanie z dietetykiem
Autor: Photos.com Na temat odchudzania krąży wiele fałszywych przekonań i sprzecznych opinii. Jedno jest pewne, żeby skutecznie pozbyć się nadwagi, trzeba zmienić sposób odżywiania na bardziej racjonalny i zacząć ćwiczyć

Podczas odchudzania często popełniamy błędy, które w rzeczywistości mogą nam utrudnić uzyskanie celu. Wynika to zapewne z faktu, że sugerujemy się poradami zamieszczonymi w internecie, a część z nich może wyrządzić nam więcej krzywdy niż pożytku. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać podczas odchudzania.

Planując odchudzanie, najpierw robimy szybkie rozeznanie w sieci. Szukamy tam cudownych diet, które pozwolą nam szybko schudnąć i wszelkich rad, które mają na celu usprawnienie procesu pozbywania się zbędnych kilogramów. Niestety czasami rady, które znajdujemy w sieci nie do końca są sprawdzone i mogą przynieść efekt przeciwny od oczekiwanego. Przede wszystkim nie daj się nabrać na to, że idealną figurę pomogą uzyskać ci suplementy. Mogą one poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu. Ograniczanie spożywanych kalorii również nie jest najlepszym pomysłem. Spowolni się nasz metabolizm, co w efekcie spowoduje efekt jo-jo. Eliminujesz węglowodany ze swojej diety? To błąd! Wówczas zaczynasz spożywać więcej tłuszczów, bo przecież organizm skądś musi czerpać energię. Zdrowe odchudzanie opiera się na zachowaniu właściwej równowagi między wszystkimi składnikami, niezbędnymi do prawidłowej pracy naszego organizmu. Także zastępowanie pełnowartościowych posiłków sokami czy smoothies, może wręcz przyspieszyć przybieranie na wadze, ponieważ mają one sporo kalorii. Detoks nie rozwiąże twojego problemu, którym jest nadwaga. Co chwilę jesteśmy bombardowani nowymi cudownymi kuracjami, które mają ułatwić nam odchudzanie. Jednak lepiej nie robić tego na własną rękę. Za każdym razem, kiedy planujemy przejść na dietę - nieważne, czy ze względów zdrowotnych, czy po prostu chcemy schudnąć - warto skorzystać z usług ekspertów. Polecamy serwis "Jesz co lubisz". Znajdziesz w nim indywidualny jadłospis z przepisami, listę zakupów, stałą opiekę dietetyka i monitoring aktywności fizycznej.

Najnowsze