Co jeść na kolację, żeby dobrze spać, nie podjadać nocą i nie tyć?

2019-11-22 14:18 ez
Kolacja w roli głównej. Nowa książka wydawnictwa TIME SA
Autor: Mariusz Kamil Trocewicz Prawie 100 przepisów na sycące i pełne aromatu dania

Pieczona ryba czy sałatka? Krewetki czy cielęcina? Owoce czy warzywa? Kwestia komponowania ostatniego posiłku wzbudza wiele kontrowersji. Po jakie produkty sięgać, aby kolacja była lekka, zdrowa, a jednocześnie smaczna i sycąca? W nowej książce „Kolacje” wydawnictwa TIME SA czytelnicy znajdą odpowiedź na wszystkie wątpliwości dotyczące ostatniego posiłku.

O której jeść ostatni posiłek – o godz. 18 czy 2-3 godziny przed pójściem do łóżka? Są różne teorie na ten temat. Francuzi i inni mieszkańcy krajów śródziemnomorskich jedzą kolacje, a właściwie obiadokolacje bardzo późno. Są one zwykle dość obfite, często zakrapiane spora ilością wina i mają się dobrze. Jak więc postępować? W nowej książce Kolacje czytelnicy znajdą wskazówki dotyczące przygotowywania zdrowego i smacznego posiłku z produktów dobrej jakości.

 Czytelnicy dowiedzą się m.in:

- jakie składniki odżywcze i produkty mogą się znaleźć w kolacyjnym menu, a jakich unikać? Czy jeść węglowodany? Co z potrawami smażonymi,

- jakich połączeń produktów unikać, a jakie są wskazane,

- czy można przekąsić po kolacji, gdy późno kładziemy się spać, a bardzo się nam chce jeść,

- jak sobie poradzić z syndromem nocnego jedzenia (NES), zajadaniem stresu, nocnym podjadaniem,

- jak komponować kolacje będąc na diecie odchudzającej,

- czy do ostatniego posiłku można pić alkohol,

- jak modyfikować kolacyjne menu w zależności od pór roku,

- czym się wspomagać, gdy kolacją za bardzo obciążymy żołądek.

O właściwym komponowaniu kolacji opowiada też w poradniku Agata Lewandowska, dietetyk z prawie 10-letnim doświadczeniem oraz autorka licznych książek o żywieniu

W książce „Kolacje” również można znaleźć blisko 100 przepisów na smaczne, sycące i zdrowe dania na zakończenie dnia, które mogą stanowić inspirację do kulinarnych eksperymentów. Nowy poradnik „Kolacje” kupisz na stronie sklep.grupazpr.pl oraz w kioskach i salonach prasowych od 20 listopada br.