Dom, deweloperzy, wnętrza. W stronę Wołomina

2016-06-30 2:00
DOM 30 06
Autor: Shutterstock

Szukamy domu lub mieszkania pod Warszawą? Chcielibyśmy zamieszkać dalej od stolicy, blisko natury, ale z dobrą komunikacją? Zielonka i Kobyłka to będą dla nas doskonałe lokalizacje.

Podwarszawskie miejscowości to idealny cel wyprowadzki z zatłoczonego miasta. Największe plusy to cisza, bliskość natury i wolniejszy tryb życia. Jednym z takich miejsc jest Zielonka w powiecie wołomińskim.

Zielono i cicho

Należy ona do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, a w jej granicach leży rezerwat przyrody i liczne drzewa zarejestrowane jako pomniki. Ponad połowa całego terenu gminy to użytki leśne, tak więc każdy, kto marzy o chwili wytchnienia po ciężkim dniu pracy, powinien rozejrzeć się za możliwością zakupu mieszkania lub domu właśnie w tym regionie. Zielonka jest także bardzo istotnym węzłem kolejowym i drogowym, więc dojazd do pracy nie stanowi kłopotu. Buduje się tu sporo nowych mieszkań, a ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do tych, które obowiązują w stolicy.

Świetny dojazd

Kobyłka to także gmina w powiecie wołomińskim. Leży na terenie aglomeracji warszawskiej, 17 km od centrum stolicy. Ta miejscowość łączy w sobie wszystkie zalety prowincji i przedmieść oraz miasta, niemal wyrastając z Warszawy. Niewątpliwie jednym z największych atutów Kobyłki jest to, że nie tylko leży blisko stolicy, ale też gwarantuje łatwy dojazd do niej i to na kilka sposobów. Trasy szybkiego ruchu, szybka kolej i jej bezpośrednie połączenie z drugą linią warszawskiego metra przy dworcu Wileńskim – jest w czym wybierać.

Kobyłka to gmina, która w pełni potrafi wykorzystać tę bliskość Warszawy. Jest nie tylko dobrym miejscem do życia, ale również przyciąga biznes i inwestorów. W Kobyłce wydawane są też środki z funduszy unijnych, dzięki czemu jest tu bezpieczniej, ładniej i ciekawiej.

Dla amatorów spokoju

Choć Kobyłka cały czas się zmienia i rozwija, jest wolna od zgiełku, spalin i wielkiego przemysłu. To dobre miejsce do życia i zapuszczenia korzeni dla tych, którzy marzą o bliższym kontakcie z przyrodą, spokoju, ciszy czy bliskich relacjach z innymi ludźmi. Przeprowadzka z centrum na przedmieścia ułatwi nie tylko zacieśnienie więzi z najbliższymi, ale również na nawiązanie przyjacielskich relacji z sąsiadami.

Kobyłka ma też urokliwe zakątki i własny zabytkowy kościół, rynek, koszarkę (czyli XIX-wieczną budkę dróżnika) i pałacyk biskupa Załuskiego. W połączeniu z sielskimi widokami stwarzają miejsce na świetny wypoczynek od codziennych trudów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE