DOM 30 06

i

Autor: Shutterstock

Dom, deweloperzy, wnętrza. W stronę Wołomina

2016-06-30 2:00

Szukamy domu lub mieszkania pod Warszawą? Chcielibyśmy zamieszkać dalej od stolicy, blisko natury, ale z dobrą komunikacją? Zielonka i Kobyłka to będą dla nas doskonałe lokalizacje.

Podwarszawskie miejscowości to idealny cel wyprowadzki z zatłoczonego miasta. Największe plusy to cisza, bliskość natury i wolniejszy tryb życia. Jednym z takich miejsc jest Zielonka w powiecie wołomińskim.

Zielono i cicho

Należy ona do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, a w jej granicach leży rezerwat przyrody i liczne drzewa zarejestrowane jako pomniki. Ponad połowa całego terenu gminy to użytki leśne, tak więc każdy, kto marzy o chwili wytchnienia po ciężkim dniu pracy, powinien rozejrzeć się za możliwością zakupu mieszkania lub domu właśnie w tym regionie. Zielonka jest także bardzo istotnym węzłem kolejowym i drogowym, więc dojazd do pracy nie stanowi kłopotu. Buduje się tu sporo nowych mieszkań, a ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do tych, które obowiązują w stolicy.

Świetny dojazd

Kobyłka to także gmina w powiecie wołomińskim. Leży na terenie aglomeracji warszawskiej, 17 km od centrum stolicy. Ta miejscowość łączy w sobie wszystkie zalety prowincji i przedmieść oraz miasta, niemal wyrastając z Warszawy. Niewątpliwie jednym z największych atutów Kobyłki jest to, że nie tylko leży blisko stolicy, ale też gwarantuje łatwy dojazd do niej i to na kilka sposobów. Trasy szybkiego ruchu, szybka kolej i jej bezpośrednie połączenie z drugą linią warszawskiego metra przy dworcu Wileńskim – jest w czym wybierać.

Kobyłka to gmina, która w pełni potrafi wykorzystać tę bliskość Warszawy. Jest nie tylko dobrym miejscem do życia, ale również przyciąga biznes i inwestorów. W Kobyłce wydawane są też środki z funduszy unijnych, dzięki czemu jest tu bezpieczniej, ładniej i ciekawiej.

Dla amatorów spokoju

Choć Kobyłka cały czas się zmienia i rozwija, jest wolna od zgiełku, spalin i wielkiego przemysłu. To dobre miejsce do życia i zapuszczenia korzeni dla tych, którzy marzą o bliższym kontakcie z przyrodą, spokoju, ciszy czy bliskich relacjach z innymi ludźmi. Przeprowadzka z centrum na przedmieścia ułatwi nie tylko zacieśnienie więzi z najbliższymi, ale również na nawiązanie przyjacielskich relacji z sąsiadami.

Kobyłka ma też urokliwe zakątki i własny zabytkowy kościół, rynek, koszarkę (czyli XIX-wieczną budkę dróżnika) i pałacyk biskupa Załuskiego. W połączeniu z sielskimi widokami stwarzają miejsce na świetny wypoczynek od codziennych trudów.

Nasi Partnerzy polecają