miód

i

Autor: Shutterstock

Sposób na miód

Genialny trik od profesjonalnych pszczelarzy, który pomoże Ci sprawdzić, czy miód nie został sztucznie słodzony. W ten sposób rozpoznasz prawdziwy miód

2023-08-08 9:11

Trwa sezon na miód. U pszczelarzy możesz już kupić ten pyszny, słodki wyrób. Jak jednak rozpoznać, czy miód nie zawiera w sobie sztucznych dodatków, w tym nie był dosładzany białym cukrem? Okazuje się, że jest prosty sposób, który pozwoli Ci sprawdzić, czy miód jest prawdziwie naturalny.

Nie daj się oszukać. Jak rozpoznać prawdziwy miód?

Miód ma wiele cennych właściwości. Pomaga zwalczać stres, przywraca obronę antyoksydacyjną na poziomie komórkowym oraz wpływa na naszą odporność.Miód najlepiej jest kupować od pszczelarzy. Wtedy mamy największą pewność, że nie będzie on zawierał sztucznych składników. Miody ze sklepów często są sztucznie dosładzane białym cukrem. Tracą one przez to wiele swoich cennych składników odżywczych i stają się mniej zdrowe. Niestety, spora cześć miodów masowo sprzedawanych to podróbki, które z prawdziwym wyrobem nie mają wiele wspólnego. Pszczelarza apelują, by zawsze kupować miód u sprawdzonych źródeł. Jeżeli masz wątpliwości zawsze możesz sprawdzić, czy miód jest prawdziwy. Jest prosty trik, który Ci w tym pomoże. Wystarczy, że wybrany miód nabierzesz na łyżeczkę i zlejesz na talerz. Naturalny miód, bez dodatków w postaci białego cukru powinien spływać równomiernie, a na talerzu utworzy się swego rodzaju stożek. Taki miód jest prawdziwy i nie zawiera sztucznych dodatków.

Przeczytaj również: Jedz ogórki, póki trwa sezon. 5 niesamowitych właściwości świeżych ogórków

Sonda
Czy smakuje Ci miód?
Frymark Bydgoski, czyli zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany