Jak prać pościel, aby była czysta i miękka?

i

Autor: Shutterstock Jak prać pościel, aby była czysta i miękka?

Sprytny sposób na pranie pościeli

Jak prać pościel, aby była higienicznie czysta i miękka? Genialny trik z piłkami i octem

2022-07-30 8:02

Pościel po praniu staje się szorstka i sztywna. Zwłaszcza ta wykonana z bawełny, traci swoją początkową miękkość i spanie pod nią, nie jest już tak komfortowe, jak kiedyś. Jak prać pościel, aby była miękka i miła w dotyku? Istnieje pewien niezrównany sposób na pranie z dodatkiem octu i piłek tenisowych. Dowiedz się również, w jakiej temperaturze prac pościel, aby była czysta.

W jakiej temperaturze prać pościel, aby była higienicznie czysta?

Niestety wiele osób popełnia ogromny błąd i pierze swoją pościel zbyt rzadko. W końcu to na niej gromadzi się martwy naskórek, pot i wiele bakterii. W trosce o zdrowy sen powinno się prać pościel nie rzadziej niż raz na 3 tygodnie. Tylko w ten sposób zadbamy o to, aby spać w komfortowych i czystych warunkach. W jakiej temperaturze powinno się prać pościel? To jedno z najczęściej zadawanych pytań w sieci, a odpowiedź na nie jest prosta. Pościel bawełnianą powinno prać się w temperaturze co najmniej 60 stopni. Tylko w ten sposób można skutecznie pozbyć się z tkaniny zarazków i zanieczyszczeń. Z kolei pościel satynową najlepiej prać w 40 stopniach, aby jej nie zniszczyć. Z czasem pościel staje się szorstka, a to niestety odbija się na komforcie snu. Co zrobić, aby przywrócić jej miękkość?

Jak prać pościel, aby była miękka. Domowy trik z octem i piłeczkami to hit!

Pranie pościeli ma zapewnić jej higieniczną czystość i sprawić, że będzie ona miła w dotyku. Niestety z czasem, pod wpływem używanych detergentów, pościel staje się nieprzyjemnie sztywna. Płyn do zmiękczania tkanin jest również odradzany w przypadku prania pościeli. Dlaczego? Pod jego wpływem poszewki zaczynają wchłaniać coraz mniej wilgoci i stają się "nieoddychające". Dodatkowo pościel z flaneli może zacząć się mechacić pod wpływem tego środka. Zamiast płynu do zmiękczania do prania można dodać kilka łyżek octu. Doskonale oczyści pościel z brudu, a dodatkowo usunie resztki detergentu. W efekcie pościel będzie miękka i idealnie czysta. Innym znakomitym trikiem na przywrócenie pościeli miękkości, jest wrzucenie do bębna pralki 3 piłeczek tenisowych. Podczas kręcenia się bębna, ugniotą pościel w taki sposób, że będzie ona miękka i puszysta.

Sonda
Dodajesz octu do prania?
Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych