Jak prać ubrania, aby się nie gniotły?

i

Autor: Shutterstock Jak prać ubrania, aby się nie gniotły?

Patent na pranie ubrań

Jak prać ubrania, aby ich potem nie prasować? Świetny trik, dzięki któremu nie będą się gniotły

2022-07-27 12:01

Pranie ubrań w pralce najczęściej sprawia, że potem koniecznie trzeba je uprasować. Pod wpływem wirowania i wysokiej temperatury tkaniny gniotą się i niestety nie nadają się do założenia, bez uprzedniego prasowania. Okazuje się, że istnieje sposób, aby odzież po wyjęciu z pralki nie była pognieciona. Dowiedz się, jak prać ubrania, aby ich potem nie prasować. Ten patent pokocha każdy!

Pranie ubrań w pralce to jedna z najprostszych metod przywrócenia im świeżości. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta, które są zamieszczone na metce. W ten sposób ubrania nie zniszczą się i będą służyć przez długi czas. Zbyt wysoka temperatura prania lub obroty mogą zniekształcić fason odzieży, a kolory zaczną blaknąć. Co więcej, ustawianie pralki na mocne wirowanie sprawia, że odzież jest bardzo pognieciona i niestety wymaga prasowania. Wiadomo, że w przypadku wielu tkanin prasowanie jest nieuniknione, ponieważ łatwo się gniotą i wyglądają nieestetycznie. Jednak w przypadku bawełnianych koszulek lub spodni prasowania można uniknąć. Przede wszystkim niektóre pralki i suszarki bębnowe są wyposażone w funkcję, która gwarantuje redukcję zagnieceń. Posiadacze suszarek bębnowych dodatkowo powinni pamiętać, aby wysuszone pranie wyciągnąć i złożyć od razu po zakończeniu cyklu.

Jak prać ubrania, aby ich nie prasować? Ten trik pokocha każdy

Istnieje pewien trik na pranie ubrań, dzięki któremu nie będzie trzeba ich potem prasować. Z pewnością pokocha go każdy, bo ubrania po wyjęciu z pralki będzie idealnie gładkie, bez zagnieceń. Pamiętaj, aby nie wkładać zbyt dużej ilości odzieży do pralki, ponieważ ubrania pogniotą się podczas poszczególnych etapów prania. Dodatkowo nie mieszaj odzieży lekkiej z odzieżą ciężką. Jak prać ubrania, aby ich nie prasować? Tu ważny jest sposób, w jaki wkładasz brudną odzież do pralki. Nie wkładaj ubrań zwiniętych w rulon, a staraj się, aby były ułożone w kostkę. Z kolei po wyjęciu upranych ubrań z pralki, należy je energicznie strzepnąć, a bawełniane powyciągać. Dopiero wtedy rozwiesić na suszarce.

Sonda
Wypróbujesz sposób na pranie ubrań bez prasowania?
Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki