Firanki

i

Autor: Piotr Mastalerz

Będą bez zagnieceń

Wzór trik na pranie firanek bez prasowania. Będą gładkie i czyste! To musi poznać każda pani domu

2023-05-19 12:05

Zastanawiasz się, jak prać firanki, żeby potem nie musieć ich prasować? Choć najczęściej firanki po wyjęciu z pralki są mocno pogniecione i wiele czasu trzeba poświęcić, aby je dokładnie wyprasować przez powieszeniem. Na szczęście istnieją sprytne triki, dzięki którym można prać firanki tak, aby potem ich już nie prasować. Będą idealnie gładkie, a do tego czyste i świeże.

Pranie firanek to zmora każdej gospodyni domowej. Po pierwsze trzeba zadbać o to, aby po praniu odzyskały one pierwotną biel, a po drugie prasowanie firanek to jedno z najbardziej mozolnych zajęć domowych. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz częściej szukamy odpowiedzi na pytanie, jak prać firanki, aby ich nie prasować. Na szczęście istnieje genialny sposób na gładkie firanki, nawet po praniu w pralce. Z pewnością to ułatwi zadanie każdej kobiecie, a pranie firanek, bez konieczności prasowania, nie będzie pochłaniać tak dużo naszego czasu i energii, jak dotychczas.

Jak prać firanki bez prasowania? Będą gładkie i czyste

Jeśli chcesz wyprać firanki bez prasowania, najpierw złóż tkaninę w kostkę, a następnie włóż ją w specjalny pokrowiec do prania lub poszewkę małej poduszki. Do prania używaj wyłącznie proszków i płynów, które są przeznaczone do firan i zasłon. Pralkę ustaw na program tkanin delikatnych i wybierz wirowanie maksymalnie na 400 obrotów. Pamiętaj również, aby nie pakować bębna do pełna. Jeśli chcesz uprać firanki bez konieczności prasowania, wykorzystaj jedynie 1/3 pojemności bębna. Ostatnim, ale równie ważnym etapem jest suszenie firanek. Te wykonane z włókien sztucznych najlepiej suszyć na karniszu, a tkaniny naturalne rozkładamy na suszarce.

Sonda
Prasujesz firanki po praniu?
5 trików urodowych z Instagrama! Czy one naprawdę działają?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany