Jak wyprać kanapę w domu, aby była czysta i świeża?

i

Autor: shutterstock

Domowe pranie tapicerki

Jak wyprać kanapę w domu, aby była czysta i świeża? Ten genialny trik sprawi, że będzie jak nowa

2022-07-29 7:07

Jak wyprać tapicerowaną kanapę w domu? To pytanie pojawia się głowie wielu osób. Zwłaszcza tych, którzy mają małe dzieci lub zwierzęta. Niestety z z biegiem czasu materiał brudzi się i nie wygląda tak ładnie, jak zaraz po zakupie. Na szczęście istnieją domowe sposoby na upranie kanapy. Wystarczy użyć składników, które zapewne większość osób ma w swojej kuchni.

Jak prać kanapę w domu? Skuteczne sposoby na usuniecie plam

Utrzymanie kanapy w czystości, zwłaszcza jeśli jest ona wykonana z materiału, który szybko chłonie brud i wilgoć, to nie lada wyzwanie. Najczęściej wymagane jest regularne pranie tapicerki. Jednym z najprostszych sposobów, ale też i wyjątkowo kosztownym, jest skorzystanie z usług osoby, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Wówczas mamy pewność, że kanapa zostanie dokładnie wyczyszczona z użyciem silnych detergentów. Poradzą sobie zarówno ze zwykłymi plamami, jak i również dopiorą plamy po winie, tłuszczu, czy jagodach. Należy pamiętać, że ta metoda jest niezwykle kosztowna i jeśli wymagane jest pranie kanapy na przykład raz w miesiącu, to niestety portfel to mocno odczuje. Zatem jak wyprać kanapę w domu, aby była czysta i świeża? W przypadku nowopowstałych plam śmiało można wykorzystać domowe sposoby na pranie tapicerki.

Domowe sposoby na pranie kanapy tapicerowanej

Istnieją różne środki do mycia kanap i narożników. Można je kupić w każdej drogerii. Jednak jeśli zależy ci na tym, aby ograniczyć zużycie chemii, wypróbuj domowych sposobów na wypranie kanapy. Wymieszaj dwa litry wody, dwie łyżeczki sody i sok z jednej cytryny i wypierz tym roztworem kanapę. Ta mikstura świetnie sprawdza się w przypadku sof materiałowych. Kolejnym sposobem na usunięcie plam z tapicerki jest mąka ziemniaczana. Na plamę należy nałożyć mąkę, wetrzeć w materiał, odczekać kilka minut, po czym usunąć ściereczką i wodą. Z kolei, jeśli na materiale pojawią się tłuste plamy, to doskonale rozprawi się z nimi płyn do mycia naczyń.

Jak wyczyścić kanapę ze skóry?

W przypadku prania kanapy czy narożnika wykonanego ze skóry wykorzystaj ocet i oliwę z oliwek. Są one idealne do pielęgnacji mebli obitych skórą. Ocet skutecznie usuwa zabrudzenia, z kolei oliwa natłuszcza ich powierzchnię.

Sonda
W sprzątaniu stosujesz naturalne sposoby?
Jak radzić sobie z kacem Domowe sposoby na kaca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany