Jak prać buty w pralce?

i

Autor: Shutterstock Jak prać buty w pralce?

Jak prać buty w pralce, aby ich nie zniszczyć? Ten trik sprawi, że będą jak nowe

2022-07-07 13:47

Chcesz prać buty w pralce, ale boisz się, że mogą się zniszczyć? Brudne obuwie czasem ciężko doczyścić ręcznie. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest pranie butów w pralce. Dzięki niemu buty sportowe będą idealnie czyste zarówno na zewnątrz, jak i w środku, a białe buty odzyskają blask. Aby nie ryzykować zniszczenia zarówno butów, jak i pralki, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ten domowy sposób pozwoli Ci bezpiecznie uprać buty.

Czy skórzane buty można prać w pralce?

Zastanawiasz się, jak prać buty w pralce, aby ich nie zniszczyć, ale dokładnie wyczyścić? Obuwie to ta część garderoby, która ze względu na swoje przeznaczenie brudzi się szybko. Jednak pranie butów musi przebiegać według ściśle określonych zasad, gdyż zbyt wysoka temperatura prania lub nieodpowiedni program mogą je zniszczyć. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie wkładać do pralki obuwia, które jest klejone. Ten sposób czyszczenia nie jest dobry również dla butów ze skóry naturalnej, syntetycznej czy zamszowej. Do pralki można z kolei śmiało wrzucić buty sportowe, które są szyte.

W ilu stopniach najlepiej prać buty

Przed umieszczeniem butów w bębnie, pamiętaj, aby je wyczyścić z powierzchownego brudu - błota na podeszwach, piasku. Wyjmij także sznurówki i wkładki. Buty w pralce nie zniszczą się, jeśli temperatura prania nie przekroczy 30 stopni Celsjusza, a maksymalne obroty będą wynosić 400/min. Pranie butów w pralce powinniśmy przeprowadzić z dodatkiem proszku lub płynu do prania. Nie stosuj płynów zmiękczających, gdyż mogą one niekorzystnie wpłynąć na strukturę materiałów.

Sposoby na bezpieczne pranie butów w pralce

Istnieją dwa świetnie triki, które pozwolą bezpiecznie prać buty w pralce. Po pierwsze pamiętaj, aby buty umieścić w specjalnej siatce do prania, która jest wykonana z poliestru i pianki. Można ją kupić w każdej drogerii za grosze, a z pewnością ułatwi ci życie. Taki worek doskonale chroni buty przed zniszczeniem i obijaniem o bęben. Jeśli nie posiadasz specjalnej siatki do prania butów w pralce, to możesz wykorzystać poszewkę na poduszkę. Kolejnym trikiem polecanym przez panie domu jest umieszczenie w bębnie dodatkowo koca lub ręczników. Będą one amortyzować obuwie podczas obrotów.

Sonda
Wykorzystasz powyższe porady podczas prania butów w pralce?
Filcowe buty na prezenty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE