„Letnie plamy” – zobacz jak je usunąć

2020-06-30 15:35 MO
Truskawki truskawka owoce
Autor: Piotr Mecik

Latem o plamy z owoców, lodów czy trawy nietrudno. Problem w tym, że nie zawsze wiemy jak się ich pozbyć. Podpowiadamy jak to zrobić domowymi sposobami.

Na większość plam z owoców dobrze działa cytryna. Należy zaplamione miejsce skropić sokiem, chwilę odczekać po czym spłukać. Zabieg powtarzamy aż do zniknięcia plamy. Można też plamę posypać dużą ilością soli i ją wetrzeć. Brudną sól strzepnąć i zabieg powtórzyć. Kiedy sól będzie już biała, można uprać.

Plamy po jagodach znikną, gdy tkaninę włożymy do ciepłego lub kwaśnego mleka nawet na całą noc, potem trzeba normalnie wyprać.

Plamy z lodów owocowych zmywamy zimną wodą, po lodach śmietankowych przecieramy szmatką zwilżoną w benzynie lub rozpuszczalniku. Z tkanin syntetycznych usuniemy je mocząc w wodzie z detergentem

 Zobacz też: Aby podróż nie była koszmarem! Wypróbuj babciny sposób na chorobę lokomocyjną

Plamy po trawie usuniemy za pomocą alkoholu, zostawiamy na chwilkę na plamie, po czym spłukujemy zimną wodą. Skuteczna jest także woda utleniona lub kwasek cytrynowy. Pocieramy zabrudzone miejsce aż do usunięcia plamy. Możemy również zabrudzoną tkaninę zaprać z płynem do mycia naczyń

Plamy z żywicy  usuwamy benzyną, terpentyną lub rozpuszczalnikiem TRI. Możemy też użyć zmywacza do paznokci. Najpierw trzeba jednak zaschniętą żywicę delikatnie zdrapać.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj