Refillomaty w Super-Pharm. Automat, w którym napełnisz własną butelkę ulubionym kosmetykiem

2022-06-23 11:38
Super-pharm
Autor: Shutterstock Super-pharm

W Super-Pharm pojawiły się refillomaty, czyli automaty w których klienci drogerii mogą napełnić własną buteleczkę kosmetykiem marki Yope. Wystarczy wcześniej kupić pojemnik wielokrotnego użytku za 1 zł, włożyć go do automatu i wybrać kosmetyk, którym ma go wypełnić. Refillomaty w Super-Pharm zostały zamontowane w trosce o środowisko i mają na celu zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów.

Klienci Super-Pharm będą mieli okazję korzystać z automatów, w których można napełnić własną buteleczkę kosmetykiem. Stacje refill Yope stanęły już w dwóch drogeriach Super-Pharm w Polsce. Automaty znajdują się w Galerii Targówek w Warszawie oraz w Galerii Kazimierz w Krakowie, jednak w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych pięciu. Jak działa refillomat Yope w Super-Pharm? Wystarczy przyjść do sklepu kupić w nim zakręcaną buteleczkę wielokrotnego użytku i włożyć ją do stacji refill Yope. Następnie na wyświetlaczu wybieramy rodzaj kosmetyku oraz jego objętość. Takie rozwiązanie powstało w trosce o środowisko. Jego twórcy podkreślają, że w ten sposób zmniejszy się ilość wytwarzanych odpadów. - Jeden automat pozwala rocznie uzupełnić 30 tys. l płynu, co odpowiada 60 tys. nowych butelek. To prawdziwa rewolucja - mówi w rozmowie z money.pl Beata Dąbrowska, marketing communication & PR manager Super-Pharm.

Co można kupić w refillomacie?

W automacie w Super-Pharm można kupić jedynie produkty marki Yope, takie jak: mydło w płynie, żel pod prysznic, szampon do włosów oraz płyn do naczyń. Yope jest jedną z najpopularniejszych marek w Polsce, mających w swojej ofercie kosmetyki naturalne.

Sonda
Skorzystasz z refillomatu, gdy będzie to możliwe w twojej lokalizacji?
Tańczące z Promocjami 21.06.22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE