kurki

i

Autor: pixabay.pl

Sezon na grzyby

Sekretny składnik marynowanych kurek. Dzięki niemu zadziwisz gości, że będą błagali Cię o przepis. Takich marynowanych kurek jeszcze nie jadłaś

2023-08-30 10:32

W lasach pojawiły się już grzyby, a nadchodząca jesień to znak, że sezon na nie wystartuje pełną parą. Jednym z najsmaczniejszych sposobów przyrządzania grzybów jest ich marynowanie. Jeżeli szukasz odmiany i zastanawiasz się, jak marynować kurki to koniecznie przetestuj ten przepis. Dodaj to kurek jeden składnik, które całkowicie odmieni ich smak, a Twoi goście padną z wrażenia.

Rewelacyjny patent na marynowane kurki. Z tym składnikiem będą smakować obłędnie 

Kurki to jedne z najpopularniszych grzybów, jakie można spotkać w Polsce. W kuchni najczęściej wykorzystywane są do jajecznicy lub jako składnik kremowych sosów. Kurki można również tradycyjnie marynować. Publikacje naukowe wskazują, że kurki są bardzo zdrowe i warto je jeść. Zawierają one potrzebne składniki mineralne i prowitaminę D, a przez toksykologów określane są jako jedne z bezpieczniejszych grzybów. Przygotowaliśmy dla Ciebie rewelacyjny patent na marynowane kurki. To nietypowy przepis, który sprawi, że będą one smakowały jak nigdy przedtem. Sprawdź sekretyny składnik marnowania kurek. 

Zobacz również: Roślina, która przynosi szczęście i chroni dom. Posadź w ogrodzie lub na balkonie, a przyciągniesz dobrobyt

Dodaj ten składnik do marynowanych kurek, a smak Cię zaskoczy

Jednym z najpyszniejszych przepisów na marynowane kurki jest ten z winem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się czerwone, wytrawne wino. Kurki wrzuć do wrzątku na około 3 minuty, następnie odcedź i przelej zimną wodą.  W kolejnym kroku gotuj osolone grzyby przez około 20 minut. Ponownie odcedź i przełóż do słoików. Teraz przygotuj zalewę, wodę z przyprawami i cukrem gotuj pod przykryciem, a następnie wlej wino i ocet. Zdejmij zalewę z ognia i wlej do słoików. Na koniec wstaw słoiki do piekarnika i pasteryzuj przez kilkanaście minut. 

Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaki grzyb jest widoczny na zdjęciu?
Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]
Cerkiew św. Jerzego w Jurowcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany