Śledź i spółka. Jak polubić ryby

i

Autor: Shutterstock

Dietetycznie, smacznie i zdrowo. Jak polubić ryby

2020-01-02 9:13

Dlaczego nie lubimy ryb? Bo ich nie jemy. Zwykle smakuje nam to, co już poznaliśmy. Szczególnie dotyczy to dzieci, które trudno nakłonić do jedzenia ryb. W książce „Ryby” znajdziesz wiele propozycji dań z różnych gatunków ryb, dowiesz się też wiele na temat ich spożywania. Skorzystaj z tych rad, żeby zachęcić domowników do jedzenia ryb.

Nie zaczynaj od jedzenia samej ryby, lecz przygotuj z niej sałatkę, pastę lub zapiekankę. Niech smak ryby połączy się z innymi składnikami dania, najlepiej twoimi ulubionymi. Dzieciom mogą zasmakować pulpety rybne, omlet czy makaron z dodatkiem ryby.

Spróbuj przetworów rybnych – np. szproty w sosie pomidorowym mogą być smaczną i zdrową bazą pasty na kanapkę.

Zapytaj znajomych, którzy przepadają za rybami, jak je przygotowują, które gatunki ich zdaniem są najsmaczniejsze. Być może źle przyrządzasz ryby i to zniechęca do ich jedzenia.

Jeśli mimo prób nie wyszło – trudno. Nie każdy musi lubić ryby. Pamiętaj, żeby w menu znalazły się produkty, które dostarczają kwasów omega-3. Oprócz ryb są w orzechach, siemieniu lnianym i olejach.

 

Książkę „Ryby” kupisz w salonikach prasowych i na stronie www.sklep.grupazpr.pl w zakładce SuperHobby

Ryby na każdą okazję

i

Autor: Radoslaw Ślusarczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE