Jak prać poduszki

i

Autor: Shutterstock Jak prać poduszki

To takie proste!

Bombowy trik na pranie zżółkniętych poduszek. Dodaj to do prania, a plamy z potu znikną na zawsze. Poduszki będą idealnie czyste

2022-11-29 11:47

Chcesz uprać poduszki, bo aż zżółknięte od plam z potu? Pranie poduszek to czynność, którą obowiązkowo powinno się robić, aby zadbać o higienę i dobry sen. A jak usunąć te żółte plamy na poduszce? Istnieje sprytny sposób, dzięki któremu poduszka będzie higienicznie czyta i biała. Wystarczy zastosować popularny domowy środek czyszczący. Sprawdź, jak prać poduszki syntetyczne i z pierza.

Jak prać poduszki z wypełnieniem syntetycznym w pralce?

Pranie poduszek warto robić raz na miesiąc, aby utrzymać je w higienicznej czystości i zapewnić sobie zdrowy sen. To właśnie w poduszkę wchłania się pot wydzielany przez nasze ciało podczas snu, a w efekcie powstają żółte plamy na poduszce, które ciężko usunąć podczas standardowego prania. Czy można temu zaradzić, aby poduszka znowu była czysta? Poduszki z wypełnieniem syntetycznym czy z pierza nie zaleca się prac w wysokich temperaturach, dlatego często nie wszystkie zabrudzenia da się usunąć. Warto wtedy interweniować i skorzystać ze skutecznych domowych sposobów na pranie poduszek, dzięki którym będą nie tylko nieskazitelnie czyste, ale też puszyste. Jak prać poduszki syntetyczne? Zgodnie z zaleceniami taki rodzaj poduszek można śmiało prać w pralce. Należy jedynie trzymać się zasady, ale temperatura prania nie była wyższa niż 40 stopni Celsjusza, a obroty nie wyższe niż 400 na minutę, aby nie zbić wypełnienia.

Jak prać poduszkę z pierza w pralce, aby jej nie zbić?

Poduszkę z pierza lepiej oddać do profesjonalnej pralni. Jednak jeśli chcesz poduszkę z pierza prać w pralce, to wrzuć do bębna 4 piłeczki tenisowe, które będą na bieżąco rozbijać pierze i zapobiegną ich zbiciu. Pamiętaj, aby ustawić program do prania delikatnego i temperaturę nie wyższą niż 30 stopni Celsjusza.

Domowy sposób na usunięcie żółtych plam z poduszki

Żółte plamy, które widać na poduszce to najczęściej pot. Choć nie jest łatwo je usunąć, to na szczęście nie jest to niemożliwe. W ten sposób uratujesz poduszkę i nie będziesz musiała kupować nowej. Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i nałóż ją na plamy na poduszce. Pozostaw na 2 godziny, usuń resztki pasty i upierz poduszki w pralce lub ręcznie. Plamy z potu znikną z poduszki na dobre, a ona będzie higienicznie czysta.

Sonda
Pierzesz poduszki i kołdry w pralce?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany