Poduszki

i

Autor: SHUTTERSTOCK Poduszki

Jak prać poduszki z pierza w pralce? Zabójczo skuteczny patent, by były mięciutkie, puchate i czyste

2022-09-13 11:34

Pranie poduszki z pierza - tak, czy nie? Poduszki z wsadem z pierza są miękkie i komfortowe do spania. To naturalne wypełnienie, które zapewni dobry i zdrowy sen. Poduszki z pierza mają jednak tendencję do zbierania wszelkiego rodzaju brudów i kurzu. Należy je prać regularnie, jednak, jak się okazuje wcale nie jest to takie proste. Zwykłe pranie poduszki może ją zniszczyć i sprawić, że się ugniecie i nie będzie już taka miękka. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw wskazówek, ka prawidłowo prać poduszki z pierza. Ten porosty sposób sprawi, że będą one czyste i puchate.

Czy poduszkę z pierza można prać? Jak prać takie poduszki?

Jeżeli chcesz, by Twoja pościel służyła przez wiele lat musisz zadbać o jej wygląd i czystość. Odpowiednie pranie pościeli to przede wszystkim kwestia higieny, a nawet zdrowia. Podstawą pielęgnacji poduszek i kołder jest ich regularne wietrzenie oraz pranie. O ile z tym pierwszym nie ma problemy (pościel najlepiej wietrzyć w mroźne, suche dnia), tak pranie poduszek nastręcza wielu trudności. Pamiętaj, by na początku sprawdzić, co rekomenduje producent. Jeżeli nie ma przeciwskazań to możesz uprać poduszki z pierza w pralce. Pierz je pojedynczo, dzięki temu nie zbiją się i nie stracą swojego kształtu. Wybierz program do prania tkanin delikatnych lub specjalny do pościeli.

Zobacz także: Jak prawidłowo prać sweter w pralce? Szałowy myk, aby doprać wszystkie plamy i go nie zniszczyć

W jakiej temperaturze prać poduszki z pierza? 

W przypadku poduszek z wkładem z pierza zaleca się pranie w 30-40 stopnia Celsjusza. Pamiętaj, by zawsze używać delikatnych detergentów do mycia. Na rynku znajdziesz specjalne płyny do pierza. Niektórzy rekomendują także, by do pralki włożyć... piłeczki tenisowe, które rozbiją poduszkę i sprawią, że będzie ona nadal odpowiednio puchata. Nigdy nie ustawiaj także wysokich obrotów wirowania, maks. 600 na minutę. 

Jak suszyć poduszkę z pierza?

Poduszki z pierza najlepiej suszyć na świeżym powietrzu. Naturalnie suszenie może potrwać nawet kilka dni, jednak uzbrój się w cierpliwość, w przeciwnym razie może rozwinąć się pleśń. Pamiętaj, by co kilka godzin przełożyć poduszkę i porządnie ją wytrzepać. Unikniesz w ten sposób jej ubicia się i utraty puchu. 

Sonda
Korzystasz z poduszek z pierza?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 08.09.22
Nasi Partnerzy polecają