Sposób na pranie czarnych ubrań

i

Autor: Shutterstock Sposób na pranie czarnych ubrań

Sposoby na pranie

Jak prawidłowo prać sweter w pralce? Szałowy myk, aby doprać wszystkie plamy i go nie zniszczyć

2022-09-13 4:52

Pranie swetrów nie jest takie proste! Niestety łatwo je uszkodzić przy niewłaściwym praniu. Jak nie zniszczyć ulubionego swetra? Nadchodząca jesień może oznaczać tylko jedno - wielki powrót swetrów. W tym sezonie w modzie królują overisize'owe fasony. Im większy sweter tym lepszy. Jednak, raz na jakiś czas owe swetry należy uprać, a to wcale nie jest prosta czynność. Pranie swetrów w pralce może je zniszczyć i zmechacić. Na szczęście, są proste sposoby, na pranie swetrów w pralce. Zobacz nasze wskazówki i sprawdź, jak to robić poprawnie.

Jak prać swetry żeby ich nie zniszczyć? 

Sweter to bez wątpienia jeden z największych hitów mody jesiennej. Na rynku znajdziesz dziesiątki różnych modeli wykonanych z różnorakich tkanin. Są swetry między innymi z wełny czy kaszmiru. Pranie tego rodzaju materiałów nie jest najprostsze. Nieumiejętne pranie swetrów może skończyć się ich zniszczeniem, a nawet rozerwaniem. Poznaj kilka prostych zasad, jak prawidłowo prac sweter.  

Zobacz także: Mistrzowski myk na pranie ręczników, aby były miękkie i puszyste. Wprowadź tą jedną zasadę podczas prania, a będą jak nowe

Czytaj metki - zwróć uwagę na symbole prania

Czytanie metek to podstawa. Znajdziesz tam podstawowe zasady, jak prać Twój sweter. Jeżeli na metce widnieje znak miski oznacza to, że dany materiał należy prać ręcznie. W takim przypadku pamiętaj, aby nie wyciskać swetra zbyt intensywnie - może w ten sposób odkształcić się. Niewłaściwe jest również całkowite pomijanie wyciskania, sweter może wtedy zmienić swój kształt pod ciężarem wody. W przypadku prania ręcznego odpowiednia temperatura to około 30-40 stopni Celsjusza. 

Jak prać swetry w pralce? 

Jeżeli możesz wyprać sweter w pralce pamiętaj, by robić to w odpowiedni sposób. Przede wszystkim wybieraj programy dopasowane do rodzaju materiału. Na przykład, wiele pralek posiada zaprogramowane pranie wełny. Równie ważne jest wirowanie. Swetrów nie powinno się wirować na wysokich obrotach. Nigdy nie susz ich w suszarce. zamiast tego rozłóż sweter na płasko (nie wieszaj) w ciemnych miejscu. 

Sonda
Pierzesz swetry w pralce?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 08.09.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany