Ten TEST psychologiczny zdradzi twoją osobowość. MBTI jest niezawodny! Poświęć 2 minuty

2019-09-17 10:03 katk
Morze, plaża, lato, słońce, dziewczyny, kobiety, dziewczyna, kobieta
Autor: Pixabay

Test MBTI, czyli test Myers-Briggs został stworzony przez kobiety. Na jego podstawie można określić, jacy tak naprawdę jesteśmy. Wyodrębniono 16 typów osobowości. Wystarczy, że poświęcisz 2 minuty, aby odpowiedzieć na 4 pytania. Udzielone odpowiedzi świadczą o twoich umiejętnościach poznawczych, zmyśle obserwacji, intuicji i otwartości wobec innych ludzi.

Test MBTI (Myers-Briggs type indicator) został stworzony przez Isabel Briggs Myers i jej matkę Katherine Cook Briggs. Tworząc ten test oparły się na podstawie koncepcji Junga i wyodrębniły 16 typów osobowości. Zestawiono pary przeciwstawnych cech, które są określane za pomocą liter, należące do 4 podstawowych aspektów: źródło energii, sposób zbierania informacji, podejmowanie decyzji, styl działania. Odpowiedz na 4 pytania i sprawdź, jakim typem osobowości jesteś.

1. Przyszedł weekend, a ty po całym tygodniu intensywnej pracy zamierzasz:

  • Zostać w domu z ulubioną książką, winem i serialem (I)
  • Dzwonię do przyjaciół i umawiam się z nimi na spotkanie. Uwielbiam spędzać czas z ludźmi (E)

2. W życiu opierasz się częściej na:

  • Twardych faktach (S)
  • Intuicji, jestem marzycielem (N)

3. W swojej firmie pracujesz od lat. Dostajesz propozycję pracy od konkurencji. Co robisz?

  • Muszę spokojnie przeanalizować wszystkie fakty, za i przeciw. Nie podejmę pochopnej decyzji (T)
  • Kierują się przeczuciem i intuicją. Działam pod wpływem impulsu (F)

4. Pozostało ci kilka godzin do wylotu na upragnione wakacje. Jak idą przygotowania?

  • Już mam wszystko zaplanowane i najważniejsze rzeczy załatwione. Teraz pozostało mi dopiąć kilka szczegółów na ostatni guzik i mogę ze spokojną głową jechać na urlop (J)
  • Liczy się spontan i dobra zabawa. Nic nie planuję (P)

Wyniki:

ENFJ - mentor
Osoba emocjonalna, empatyczna i komunikatywna. Czasem bywasz nieufny wobec innych osób. Zawsze jesteś przygotowany do przyszłych wydarzeń z wyprzedzeniem, masz wszystko zaplanowane.

ESTJ - menadżer
Jesteś osobą praktyczną i dobrze zorganizowaną. W działaniu opierasz się tylko na faktach i lubisz, gdy ludzie liczą się z twoim zdaniem. Dużo uwagi poświęcasz bliskim. Jesteś komunikatywny.

ENTJ - dowódca
Lubisz ryzyko, a odwaga inspiruje cię do podejmowania nowych działań. Potrafisz trzeźwo ocenić swoje mocne i słabe strony. Jesteś pozytywnie nastawiony do świata.

ESFJ - nauczyciel
Jesteś duszą towarzystwa i nie masz problemów z nawiązywaniem nowych znajomości. Jesteś troskliwy wobec innych osób. Często nawet kosztem siebie. Oczekujesz od bliskich wsparcia emocjonalnego.

ESTP - zdobywca
Do celu dążysz za wszelką cenę. Twardo trzymasz się planu i nie chodzisz na kompromisy. Potrafisz obiektywnie ocenić sytuację.

ENTP - wynalazca
Masz głowę pełną pomysłów i szybko dostosowujesz się do nowej sytuacji. Nie znosisz rutyny i chętnie zmieniasz otoczenie. Swoje plany szybko wcielasz w życie.

ESFP - polityk
Doskonale potrafisz manipulować ludźmi. W życiu kierujesz się głównie własnym interesem. Lubisz szybkie działanie i natychmiastowe wyniki.

ENFP - mistrz
Jesteś osobą energiczną i komunikatywną. Masz bogatą wyobraźnię i jesteś inteligentny. Nie przerażają cię zmiany, bo szybko odnajdujesz się w nowym otoczeniu. Posiadasz różnorodne umiejętności.

INFP - uzdrowiciel
Na pierwszym miejscu stawiasz swoją wewnętrzną harmonię. Jesteś osobą empatyczną i doskonale rozumiesz uczucia innych ludzi. Skupiasz się na swoim wnętrzu i żyjesz w zgodzie z nim.

ISFP - kompozytor
Potrafisz cieszyć się z małych rzeczy. Nie lubisz nudy i monotonii. W życiu uwielbiasz czuć się potrzebny i chętnie pomagasz innym. Jesteś praktyczny, troskliwy, niezawodny.

INTP - architekt
Szukasz spokoju i komfortu. W podejmowaniu decyzji jesteś raczej ostrożny i rozważny. Jesteś osobą wrażliwą i nie lubisz zmian, dlatego często się stresujesz.

INFJ - doradca
Świetnie rozumiesz emocje innych. Ludzie chętnie zwracają się do ciebie o poradę. Jesteś wrażliwy i kierujesz się intuicją. Najważniejsze jest dla ciebie samodoskonalenie się.

INTJ - inspiracja
Jesteś osobą o bogatym wnętrzu. Uwielbiasz doskonałość. Masz jednak problemy w kontaktach z innymi ludźmi.

ISFJ - obrońca
Nie znosisz fałszu. Stronisz od obcych ludzi i masz problemy w nawiązywaniu kontaktów. Jednak dla swoich bliskich jesteś w stanie zrobić wszystko. Każde wypowiedziane przez ciebie słowo jest dokładnie przemyślane.

ISTP - złota rączka
Lubisz konkrety i potrafisz na wszystko spojrzeć obiektywnym okiem. Masz umysł techniczny. Jesteś osobą otwartą, punktualną i zawsze masz wszystko dokładnie zaplanowane.

ISTJ - inspektor
Podejmujesz zawsze przemyślane decyzje. Jesteś niezwykle odpowiedzialny, godny zaufania, żyjesz tu i teraz. Nie obchodzi cię przyszłość ani przeszłość. Zanim wyrazisz pogląd na jakiś temat, dokładnie przeanalizujesz tę sprawę.

Najnowsze